Ogrodzenia aluminiowe – wady, zalety, charakterystyka i montaż

Wiele osób, które chce postawić na nowoczesny wygląd całego domu, myśli, jakie ogrodzenie jest najlepsze. Coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych decyduje się na lekkie oraz ergonomiczne ogrodzenia aluminiowe. W poniższym artykule dowiesz się, jakie są zalety, wady tego rozwiązania. Dodatkowo dowiesz się, w jaki sposób komponuje się z domem oraz jak wygląda sam montaż.

Ogrodzenie aluminiowe — nowoczesna wizytówka domu

Jeśli myślisz o nowoczesnej wizytówce Twojego domu, to trafiłeś/aś w dobre miejsce. Gdy obcy człowiek wchodzi na posesję, to ogrodzenie jest pierwszym elementem, na który zwraca się uwagę. Styl oraz elegancja może łączyć się z funkcjonalnością. To właśnie aluminiowe ogrodzenia mówią o Twoim stylu urządzania. Nie są zwykłym zabezpieczeniem, bowiem stają się zarazem dekoracją, która rzuca się w oczy.

Obecne ogrodzenia aluminiowe mają bardzo ciekawy oraz nietypowy design. Różnią się od zwykłych płotów, ponieważ mocno rzucają się w oczy. Jest w nich coś wyjątkowego, ponieważ są częścią, nowoczesnych koncepcji budowlanych. Furtki aluminiowe nie są zwykłym uzupełnieniem dla ogrodzenia, ponieważ dodaje nowy urok. Tym urokiem są drzwi do nowoczesnego świata, czyli Twojego podwórka – wyjaśnia Marcin Woliński – autor bloga o urządzaniu wnętrz.

Zalety ogrodzeń aluminiowych

Aluminium jest powszechnie stosowany wręcz w każdej gałęzi przemysłu. Prostota ogrodzeń sprawia, że ten materiał ma wiele zalet. Jest to doskonały wybór dla każdego domu, któyr ceni sobie ergonomię podwórka. Są odporne na działania warunków atmosferycznych. Dzięki temu deszcz, czy mocny wiatr nie dokonają zniszczeń. Wygląd zostaje nienaruszony przez wiele lat. Inne tego typu ogrodzenia po roku się niszczą lub nie zachowują swojego oryginalnego designu.

Transport oraz instalacja jest ułatwiona ze względu na niską masę. Pozwala to zaoszczędzić sporo nerwów, czyli czasu oraz wysiłku. Personalizacja pozwala na wybranie dowolnego koloru. Może być to klasyka lub wszystko inne, co człowiek sobie wymarzy. Ten materiał jest bardzo podatny na różne zmiany koncepcji. Warto zharmonizować ogrodzenie z własnymi upodobaniami oraz wyglądu domu. Warto również wziąć pod uwagę harmonię z podwórkiem.

Wady ogrodzeń aluminiowych

Niestety każde rozwiązanie ma również swoje wady. Przede wszystkim największym problemem jest cena. Aluminium jest bardzo drogim materiałem, który może mocno obciążyć domowy budżet. Warto więc najpierw przemyśleć sprawę. 

Mówi się, że aluminium jest wytrzymałe. Zgadza się, ale niestety jest bardzo podatne na zarysowania. Drobne ryski oraz mikrouszkodzenia są widoczne na ciemnych barwach ogrodzenia. Lepszą opcją jest wybór jasnych kolorów. W związku z tym należy regularnie konserwować większość jej elementów oraz być ostrożnym podczas użytkowania. Jednak nade wszystko, jeśli nie jest to duży problem, to warto wybrać ten materiał ze względu na wygląd oraz trwałość. 

 

Ogrodzenia aluminiowe — jak wygląda ich montaż?

Sam montaż ogrodzenia aluminiowego nie jest mocno skomplikowany. Jednak osoba montująca musi się wykazać precyzją oraz odpowiednio się przygotować. Teren musi być wyrównany. Kolejnym krokiem jest montaż słupek, ponieważ jest to podstawa dla gotowych paneli ogrodzeniowych. Dalej, to panele te są mocowane do słupków. Dzięki temu tworzy się solidna oraz stabilna konstrukcja. Na samym końcu dokonuje się instalacji furtki aluminiowej oraz bram wjazdowych. Te elementy wykończeniowe zapewniają wejście na posesję bez przeszkód oraz jest zarazem dekoracją.

Pomimo że aluminiowe ogrodzenia mają w sobie kilka wad, to przewyższają korzyści. Jest to doskonały wybór dla nowoczesnego domu. Dzięki temu nie musisz się martwić o trudności w montażu, transporcie, czy też trwałości. Dodatkowo jest możliwość pełnej personalizacji. Należy dokładnie przemyśleć swój wybór, ponieważ dla wielu osób jest to decyzja na całe życie. Przede wszystkim ma przynieść radość z przepięknej oraz nowoczesnej estetyki. To rozwiązanie jest dla osób ceniących sobie funkcjonalność.

Porównaj oferty

Porównaj