admin Lipiec 19, 2022 Artykuly sponsorowane

Spędzanie czasu na tarasie to wielka przyjemność, z której chętnie korzystają wszyscy domownicy oraz ich goście, zapraszani do strefy wypoczynku poza domowymi czterema ścianami. Co jednak zrobić, gdy pogoda wciąż jest słoneczna, ale niestety temperatury zaczynają coraz bardziej spadać? Wówczas może się przydać praktyczne ogrzewanie na taras.

Jakich produktów użyć, by skutecznie ogrzać zewnętrzne miejsce do rekreacji? Czym się kierować, by stworzyć idealne warunki do wypoczynku na wiosnę i w chłodne, jesienne wieczory? O tym napiszemy poniżej.

 

Ogrzewanie na tarasie, czyli jak wydłużyć sezon ogrodowy?

Wypoczynek na tarasie to wspaniały sposób na relaks w przydomowym terenie. Niestety, w naszym klimacie ciepłe wieczory nie trwają długo. Dlatego warto wykorzystać dodatkowe wsparcie i zamontować praktyczne grzejniki do użytkowania na zewnątrz. Dzięki nim da się korzystać z tarasu wiosną lub jesienią.

Do dyspozycji jest wiele rozwiązań, które bez przeszkód da się wykorzystać na zewnątrz. Każde urządzenie grzewcze używane w ogrodzie musi spełniać jednak konkretne warunki. Przede wszystkim, powinno być wodoodporne, by wilgoć i woda nie dostały się do jego wnętrza. Oprócz tego, najlepiej wybierać produkty z materiałów odpornych na korozję, promieniowanie UV i zmiany temperatury. Dzięki temu można stosować je przez długi czas.

Jaki typ urządzeń grzewczych trafia do ogrodów? Chętnie stosuje się w nich promienniki podczerwieni, które szybko się nagrzewają i łatwo przekazują ciepło ciałom stałym, znajdującym się na drodze fal. By podnieść temperaturę w danej strefie, nie trzeba zatem ogrzewać mas powietrza, co zwiększa efektywność procesu. Promienniki mogą się różnić wielkością, kształtem oraz typem zasilania.

 

Grzejniki gazowe – parasole i promienniki

Jakie produkty grzewcze wykorzystać w ogrodzie? Rozwiązań jest wiele. Szczególną popularnością cieszą się w ostatnim czasie grzejniki gazowe zasilane z butli. Na początku pojawiały się w ogródkach gastronomicznych, obecnie chętnie ustawia się je w prywatnych ogrodach.

To okazałe rozwiązania, zapewniające ciepło w strefie wypoczynku na tarasie, balkonie lub przydomowej altanie. Najczęściej mają formę wysokich wież grzewczych – promienników, które nie tylko spełniają funkcje typowo praktyczne, ale także stanowią efektowną dekorację, wpisującą się w różne aranżacje ogrodowe.

Ich mankamentem są spore rozmiary i ciężar, a także konieczność nieustannego dbania o zapewnienie zapasu gazu do zasilania urządzenia grzewczego.

 

Elektryczne rozwiązania grzewcze na taras

Inną opcją są promienniki elektryczne, jak choćby te na stronie: Econovli.pl. Są znacznie mniejsze i umożliwiają wygodne kierunkowanie strumienia ciepła, przez co dogrzewa się wyłącznie wybraną część tarasu, co znacząco ogranicza ewentualne straty cieplne. Urządzenia nie potrzebują wymiennych wkładów zasilających. Wystarczy tylko podłączyć je do domowej sieci energetycznej, by już w ciągu kilku chwil poczuć przyjemne ciepło.

Niewielkie rozmiary sprawiają, że elektryczne promienniki podczerwieni da się zawiesić na ścianie lub łatwo przestawiać z miejsca na miejsca na miejsce, a nawet zabrać ze sobą w podróż lub okazjonalnie używać w domku letniskowym. To uniwersalne i energooszczędne urządzenia, przydatne w wielu sytuacjach.

Jakie są ich ograniczenia? Należy zadbać o to, by mieć stały dostęp do prądu. W innym razie nie będzie można cieszyć się z ciepła w przydomowym terenie.

 

Skuteczne sposoby na ogrzanie przydomowego terenu – promienniki ciepła

Grzejniki do ogrodu cieszą się coraz większą sympatią, nie tylko właścicieli lokali gastronomicznych, ale także osób prywatnych, dla których jest to niezmiernie praktyczne uzupełnienie przydomowego wyposażenia.

Promienniki elektryczne i gazowe stosuje się chętnie, by dogrzać daną strefę lub podnieść temperaturę w miejscach, gdzie inne systemy grzewcze się nie sprawdzają. Ich sposób działania sprawia, że sprawdzają się nawet na zewnątrz, przez co ogród staje się jeszcze przyjaźniejszy, przytulniejszy i wygodniejszy w codziennym użytkowaniu. A to wszystko dzięki niewielkim, mobilnym urządzeniom grzewczym.