admin Wrzesień 28, 2022 Artykuly sponsorowane

Drewniany domek bywa najczęściej kojarzony z domkiem na działce, ewentualnie domkiem wczasowym, który możemy wynająć w czasie wakacji. Tak naprawdę jednak, może mieć o wiele szersze zastosowanie o czym piszemy poniżej.

Domek drewniany może mieć wiele zastosowań

Domki drewniane możemy podzielić na kilka kategorii: letniskowe, narzędziowe, kioski, altany, dla dzieci.
Różnią one przy tym rozmiarem, kształtem, przeznaczeniem oraz rzecz jasna ceną. Najtańszy dom narzędziowy możemy kupić już za ok. 1500 zł, dzięki czemu zniknie nam problem trzymania różnych rzeczy w garażu czy piwnicy. Dla odmiany dom letniskowy, który posiada nawet poddasze to wydatek ponad 50 000 zł.

Drewniany domek letniskowy idealny do postawienia na działce

Któż z nas nie lubi spędzić czasem trochę czasu na świeżym powietrzu? Osoby mające własne działki wiedzą o tym doskonale. Co jednak zrobić, jeśli oprócz działki, drzew i krzewów nie ma na niej żadnego schronienia, gdy pada deszcz? Wówczas idealnym rozwiązaniem może być nowoczesny domek letniskowy, który zapewni nie tylko schronienie w przypadku załamaniu pogody, ale gwarantuje komfortowy wypoczynek praktycznie o każdej porze roku.

Domek letniskowy o powierzchni do 35 m2 można zbudować bez pozwolenia

To kolejny istotny atut. Część osób może mieć wątpliwości co do tego, czy drewniany domek podlega pod ogólne przepisy o konieczności posiadania zezwolenia na jego budowę. Otóż nie. W przypadku domków letniskowych stosuje się zwykłe zgłoszenie do ROD lub Starostwa Powiatowego w zależności o miejsca, w którym chcemy, aby stanął nasz domek. To doskonała wiadomość, gdyż 35 m2 to całkiem duży domek, w którym znajdziemy wszystko, co jest niezbędne do tego, aby spędzać w nim, nie kilka godzin podczas weekendu, ale długie tygodnie. Nowoczesny konstrukcje zapewniają maksymalne wykorzystanie każdego metra powierzchni. Dzięki temu w takim domku znajdziemy pokój dzienny z aneksem kuchennym. Do tego poddasze podzielone ściankami tak, aby zapewnić oddzielenie dwóch sypialni od prysznica.

Domki letniskowe pozwalają spędzać w nich czas, nawet gdy jest zimno

W zależności od wybranego modelu, drewniany domek letniskowy może być wyposażony w piecyk wolnostojący, instalację grzewczą, przy których niekorzystne warunki atmosferyczne nie będą nam straszne. Większe domy letniskowe mogą posiadać nawet cztery pomieszczania, w których bez problemu znajdzie się miejsce dla 4-5 osób. Taki domek rekreacyjny to idealna propozycja dla wszystkich poszukujących odskoczni od miejskiego zgiełku, szczególnie gdy nasza działka znajduje się względnie blisko. Ofertę domków drewnianych można sprawdzić na stronie woodandplay.pl/Domki-drewniane-c32

Domki drewniane, na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Przede wszystkim na to, aby domek pasował do wielkości działki i naszych potrzeb. Jeśli planujemy w nim spędzać połowę wakacji, siłą rzeczy warto postawić na większy model. Możemy wybrać np. taki, który posiada zadaszony taras, co będzie idealną opcją na czas, gdy pada deszcz. Istotny jest również układ okien. W zależności od układu działki należy wybrać taki projekt, który zapewni nam maksymalny dopływ światła dziennego. To sprawi, że parter będzie przez większość czasu oświetlony przez konieczności użycia prądu.

Osobna kwestia to przeznaczenie i montaż. O ile domki dla dzieci i narzędziowe nadają się do samodzielnego montażu, o tyle postawienie domku z poddaszem musimy oddać w ręce fachowców. Tu łatwy montaż na własną rękę zdecydowanie odpada. Solidna konstrukcja musi być właściwie zmontowana a do tego niezbędne jest wieloletnie doświadczenie w tego typu projektach.