Smart Loft

Deweloper: Smart House
od 10.250 zł/m2

Opis inwestycji

Najnowsza inwestycja usytuowana w Szczecinie w podwórzu między ulicami 5 Lipca i Mickiewicza – Smart Loft – jest pierwszą tego typu inwestycją w mieście. Polega na przekształceniu budynku przemysłowego dawnej fabryki papieru Wiese & Co. z 1898 roku. w użytkowe mieszkania. Historia tego budynku sięga XIX w. kiedy za czasów niemieckiej administracji była wspomnianą fabryką wyrobów papierniczych, a po wojnie rozpoczęła się tutaj historia zakładów odzieżowych Dana.

Słowo „loft” pochodzi z języka islandzkiego. Tłumaczone na polski znaczy tyle co „powietrze”, „przestrzeń” i „piętro”, oddając istotę dużych fabrycznych pomieszczeń z wysoko zawieszonymi stropami. Lofty cechuje duża przestrzeń oraz surowy styl. Barwy wykorzystane w projektach wnętrz to głównie kolory ceglane, szare, stalowych, a nawet czarne. Odnowienie i przebudowa dawnej fabryki z pozostawieniem ciekawych detali architektonicznych to cechy, które wyróżniają tę inwestycję na tle innych. Z pewnością jest to także ciekawe urozmaicenie architektury dla tej części miasta. Oczywiście mieszkania w loftach są jak nowe, posiadają nowoczesne rozwiązania techniczne, a każde z nich dzięki wykorzystanym elementom filarów, sklepień czy nietypowych okien ma charakterystyczny industrialny klimat. Poszliśmy o krok dalej, elewacja frontowa budynku będzie zwieńczona galerią ze stalowej konstrukcji, szklaną klatką schodową i zewnętrzną windą o wysokości ok. 11 metrów, dzięki czemu z głównego hallu rozpościera się panoramiczny widok na Pogodno.

Projekty loftów przyciągają wymagającą klientelę, oczekującą od inwestycji wyrafinowania, luksusu i niepowtarzalnego wyglądu. To wyjątkowa inwestycja dla osób będącymi miłośnikami łączenia dwóch wydawałoby się całkowicie skrajnych stylów, jednak umiejętnie połączone tworzą wspaniały klimat i niezwykłą jakość życia.

Najważniejsze informacje

  • Cena za m2od 10.250 zł
  • WojewództwoZachodniopomorskie
  • Metrażod 0 m2
  • PowiatSzczecin
  • Termin oddaniaIV kw. 2022
  • MiejscowośćSzczecin
  • Liczba mieszkań46
  • Rodzaj ofertyMieszkanie
  • Ulica5 Lipca 16A

Szczegóły inwestycji

Liczba kondygnacji: 3
Liczba apartamentów: 46
Wysokość pomieszczeń: 2,6-2,8
Standard wykończenia: standard deweloperski
Miejsca postojowe: miejsca postojowe naziemne, miejsca postojowe podziemne
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję