Opis inwestycji

Villa Vinci, Jelenia Góra, Mickiewicza 30. To jedyne w swoim rodzaju prestiżowe mieszkania w centrum Jeleniej Góry przy Parku Miejskim na Wzgórzu Kościuszki.

W willowej dzielnicy, przy ulicy Mickiewicza 30, po gruntownej przebudowie, renowacji i adaptacji budynku powstał projekt unikatowy, wyróżniający się na tle  typowych projektów deweloperskich.

Villa Vinci to mieszkania z klasą. Jelenia Góra zasługiwała na taką inwestycję. W ponad stuletniej, doskonale zachowanej kamienicy, we współpracy z renomowaną pracownią architektoniczną i pod nadzorem konserwatora zabytków stworzyliśmy komfortowe przestrzenie apartamentów dla najbardziej wymagających Klientów. Klasyczna architektura, symetryczny układ elewacji, stabilna i trwała konstrukcja budynku – to cechy, które wyróżniają obiekt i świadczą o jego wyjątkowości. Nowoczesne rozwiązania zastosowane podczas realizacji Villi Vinci – ogrzewanie podłogowe, dodatkowe warstwy docieplenia, trzyszybowe okna, elektroniczne sterowanie ciepłem – są gwarantem niespotykanego komfortu mieszkania połączonego z oszczędnością i przyjaznym dla środowiska gospodarowaniem energią. Frontowa elewacja przecięta wyeksponowanymi ryzalitami, rozmieszczenie łukowych okien, czterospadowy i mansardowy dach, bieg granitowych schodów, kute zabytkowe poręcze – w każdym detalu budynku widać niezwykłą harmonię, symetrię i miłe dla oka proporcje. Tak prezentuje się Villa Vinci.

W 2019 roku minęło pół tysiąca lat od śmierci największego artysty, wynalazcy i geniusza w naszych dziejach – Leonarda da Vinci. Dziedzictwo, które pozostawił do dnia dzisiejszego budzi respekt i szacunek. Wszechstronny humanista, doskonałe uosobienie renesansu, malarz i architekt, matematyk i naukowiec, badacz przyrody i pisarz, muzyk i wynalazca, geolog i fizyk. Oprócz genialnych obrazów, do naszych czasów zachowało się kilka tysięcy stronic z notatkami, szkicami wynalazków, urządzeń, instrumentów, budowli, układów geometrycznych i studiów anatomicznych. Sporządzane notatki napisane są pismem lustrzanym, od prawa do lewa, kreślone lewą ręką mistrza. Leonardo malował obrazy, projektował machiny latające, tworzył koncepcje zabudowy tzw. miasta idealnego, projektował instrumenty muzyczne, prowadził studia z ornitologii, optyki, geologii, botaniki, hydrologii i geometrii. Na każdym kroku przekraczał granice swojej epoki, nieustannie zadziwiał sobie współczesnych. Zadziwia i porusza także dziś gdy patrzymy na jego dokonania syntetycznie, odkrywając coraz to nowe osiągnięcia geniusza nazywanego „boską i cudowną zagadką wszechświata”.

Najważniejsze informacje

  • WojewództwoDolnośląskie
  • Metrażod 37 do 84 m2
  • PowiatJelenia Góra
  • Termin oddaniaInformacje u dewelopera
  • MiejscowośćJelenia Góra
  • Liczba mieszkań39
  • Rodzaj ofertyMieszkanie
  • UlicaMickiewicza 30
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję