admin Lipiec 10, 2021 Aktualnosci

Nowe mieszkania od deweloperów kupują obecnie przede wszystkim osoby młode. Posiadanie własnego mieszkania w dobrej lokalizacji jest ważnym elementem stabilizacji życiowej.

Jak można pozyskać pieniądze na pierwsze własne mieszkanie?

Ludzie młodzi najczęściej swoje pierwsze mieszkania kupują na kredyt. Aby móc go w ogóle uzyskać trzeba wykazać się zdolnością kredytową. Każdy, kto planuje kupować mieszkanie powinien więc zadbać o to, by mieć dobrze płatną pracę. Wskazane jest także by odłożyć pieniądze na wkład własny, bo wtedy szanse na kredyt będą dużo wyższe. Osoby, które nie mają możliwości uzyskać kredytu muszą szukać innego sposobu na pozyskanie gotówki na mieszkanie. Duża część nich wyjeżdża na kilka lat za granicę, do lepiej płatnej pracy, by odłożyć na mieszkanie.

Jak znaleźć wygodne mieszkanie?

Obecnie firmy deweloperskie działają bardzo aktywnie dzięki czemu w dużych i średnich miastach jest duży wybór mieszkań na sprzedaż. Zawsze warto sprawdzić kilka inwestycji nawet tych, które znajdują się poza pożądaną lokalizacją. Na wstępie trzeba określić swój budżet i oczekiwania. Młodzi ludzie najchętniej kupują mieszkania dwupokojowe oraz mieszkania trzypokojowe. Pary stosunkowo rzadko decydują się na kawalerki. Oglądając mieszkania warto sprawdzić rozkład pomieszczeń, nasłonecznienie oraz rodzaj zastosowanych mediów. Ważne będzie także to, czy mieszkanie ma duży taras, komórkę lokatorską i miejsce parkingowe. Bardzo dokładnie należy też rozważyć plusy i minusy danej lokalizacji.