admin Luty 15, 2024 Artykuly sponsorowane

Jak zyskać aranżację łazienki, która zachwyci oryginalnością i dobrym stylem, niezależnie od wymiarów pomieszczenia?

 

Projekt łazienki, który odpowiada aktualnym trendom, łączy w sobie aspekty funkcjonalności i wartość estetyczną. Pomaga w tym szeroki wybór wyposażenia – nowoczesne materiały i technologie dają szansę projektantom na stworzenie produktów nietuzinkowych, odmieniających wygląd pomieszczenia. Decydując się na wybór rozwiązań uznanych marek, takich jak Roca, zyskujemy duży wybór wyposażenia, nie tylko w wielu rozmiarach, ale i zróżnicowanych formach.

Umywalki nablatowe – styl i praktyczność w jednym

Jednym z elementów wyposażenia, który znacznie wpływa na aspekty wizualny pomieszczenia są umywalki łazienkowe. Ciekawym ich rodzajem, pasującym zwłaszcza do nowoczesnych wnętrz są umywalki nablatowe. Ich wymiary i sposób montażu pozwalają na praktyczne zagospodarowanie przestrzeni wokół umywalki oraz pod nią, tworząc bardzo funkcjonalną przestrzeń. Umywalki łazienkowe tego rodzaju to również szeroki wybór kolorów i kształtów – od minimalistycznych i prostych, przez nawiązujące do klasyki, po bardzo fantazyjne, będące wręcz małym dziełem sztuki. Zajrzyjmy więc w ofertę marki Roca.

W królestwie geometrii

Zagłębiając się w katalog Roca w poszukiwaniu umywalek nablatowych, warto przyjrzeć się m.in. kolekcjom Horizon, Optica i Terra. Różnią się one między sobą znacznie, zwłaszcza jeśli chodzi o stylistykę, ale to co je łączy to dbałość o szczegóły i wysoka jakość materiałów.

Kolekcja Horizon stworzona została przez brazylijskiego architekta João Armentano. Jest ona inspirowana czystością architektury i wyraźnie pokazuje spojrzenie twórcy na geometrię miasta, ze szczególnym uwzględnieniem gry światłocieni. W katalogu znaleźć można 3 umywalki nablatowe – DASH, VIEW i GEOMETRIC. Gdybyśmy mieli je opisać w sposób ogólny, moglibyśmy wskazać na to, że różnią się obecnością otworu na baterię, ale wszystkie cechuje niecka umieszczona po prawej stronie bryły, która obniża się ku środkowi umywalki, gdzie ukryty jest otwór odpływowy. To jednak zbyt mało – każdy model bowiem cechuje się innym układem linii i geometrią niecki – warto im więc dokładnie się przyjrzeć. Umywalki wykonane są z ceramiki sanitarnej i występują w 4 wariantach kolorystycznych – biały połysk, biały mat lub czarny mat oraz biały połysk z powłoką Supraglaze®.

Kolekcja Optica to 4 wersje umywalek – okrągłe (dwie wersje, o różnych kształtach niecki), półokrągłe i kwadratowe. Wykonane zostały również z ceramiki sanitarnej i występują w kolorach biały połysk, biały mat lub czarny mat. Optica to nowoczesny styl i miejski charakter. Bryły tych umywalek łazienkowych nie są skomplikowane, ale jednocześnie wyraźnie zaznaczają swoją obecność w łazience. Kolekcja została stworzona pod kątem uniwersalności, więc będzie pasować do wielu nowoczesnych łazienek.

Kolekcję Terra definiują proste i czyste linie. Dzięki temu umywalka okrągła z tej kolekcji jest elegancka, ale uniwersalna, przez co może wnieść powiew świeżości do różnych nowoczesnych wnętrz. Nie będzie dominować, raczej wkomponuje się w stylistykę łazienki, będą designerskim, funkcjonalnym elementem wyposażenia. Umywalka nablatowa Terra występuje w 4 wariantach kolorystycznych – biały mat lub połysk, czarny mat oraz biały połysk z powłoką Supraglaze®. Wykonana została z materiału FINECERAMIC®.

Nowoczesne technologie dla komfortu i estetyki

Produkty znanych marek to pewność jakości i precyzyjnego wykonania. To także wiele nowoczesnych technologii, które wpływają na formę i użyteczność oferowanych rozwiązań. W opisach kolekcji pojawiły dwa pojęcia – FINECERAMIC® i Supraglaze®. Wyjaśnijmy pokrótce, o co chodzi.

FINECERAMIC® to materiał, który pozwala tworzyć cienkościenne umywalki, bez utraty ich wytrzymałości. To sposób na uzyskanie delikatnych, finezyjnych linii oraz nowatorskich kształtów, z zachowaniem trwałości na lata.

Supraglaze® natomiast to innowacyjna powłoka, warstwa dodatkowa, która po aplikacji na ceramikę tworzy trwałą i gładką powierzchnię bez porów. Zapobiega ona osadzaniu się brudu i kamienia, dzięki czemu utrudnia rozwój bakterii.