admin Grudzień 01, 2021 Artykuly sponsorowane

Czym są oczyszczacze powietrza?

Przede wszystkim oczyszczacz powietrza to urządzenie, które filtruje powietrze, a także usuwa z niego wszelkie zanieczyszczenia, które mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Niektóre sprzęty zostały wyposażone w dodatkową funkcję nawilżania powietrza, a także jego jonizacji. Dlaczego warto rozważyć zakup oczyszczacza i na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?

 

Oczyszcza powietrza zadba o pełen komfort w Twoim domu

Twoje mieszkanie bądź dom to Twój azyl. To Ty masz pełny wpływ na jakość powietrza, jaka się w nim znajduje. Ponadto zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym spędzasz w nim mnóstwo czasu. Do tego dochodzi kwestia ogrzewania pomieszczeń, które może mieć duży wpływ na suchość powietrza w Twoim domu.

Pamiętaj, że zanieczyszczone powietrze w Twoim domu może być główną przyczyną wielu nieprzyjemnych dolegliwości, a przede wszystkim wpływać na jakość naszego snu, który ma bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie w ciągu całego dnia. Na szczęście w naszych domach możemy w pełni kontrolować jakość wdychanego powietrza i wtedy z pomocą przychodzą... oczyszczacze powietrza! Dlaczego warto postawić na dodatkową funkcję oczyszczania?

 

Na co zwrócić uwagę kupując oczyszcza powietrza?

Przede wszystkim warto jest zwrócić uwagę na system filtracyjny danego oczyszczacza, które determinuje jego skuteczność. Aby skutecznie usunąć szkodliwy smog z pomieszczeń najlepiej zakupić oczyszczacz powietrza wyposażony w filtr hepa bądź filtr węglowy. Pamiętaj jednak, że filtry hepa w nawilżaczach powinny charakteryzować się klasą minimum E10. Zasada jest prosta: im wyższa jakość filtrów hepa, tym czystsze i zdrowsze powietrze w Twoim otoczeniu. Warto wyposażyć się w filtr hepa h13, który pochłania minimum 99,97% drobin, które są najtrudniejsze do wychwycenia. Oznacza to niemal 100% pochłaniania drobin PM2.5.

Regularna wymiana filtrów to również konieczność i gwarancja skuteczności Twojego oczyszczacza powietrza. Długa żywotność filtrów z pewnością determinuję wygodę użytkowania. Pamiętaj, że zaawansowany system filtracji pozwala na dokładne i niezwykle precyzyjne usuwanie zanieczyszczeń z powietrza. Filtracja powietrza i wybór wysokiej klasy filtra powinien być zatem pierwszym parametrem, na jaki warto zwrócić uwagę.

Nawilżanie, jako dodatkowa funkcja oczyszczacza powietrza. Czy warto zdecydować się na dodatkową opcję sprzętu?

Niestety okres grzewczy powoduje nadmierne wysuszenie powietrza, a to ma bezpośredni wpływ na nasze ogólne samopoczucie. Suche powietrze w naszych mieszkaniach oraz domach powoduje drażniący kaszel, problemy ze snem, przyczynia się do wysuszonej skóry na ciele podrażnia spojówki i wywołuje problemy z oddychaniem. Dodatkowa funkcja oczyszczacza powietrza może zdecydowanie podnieść komfort Twojego życia. Oczywiście możesz zakupić sam nawilżacz powietrza, jednak warto zainwestować w sprzęt 2 w 1: https://www.neonet.pl/nawilzacze-i-oczyszczacze-powietrza/nawilzacze-powietrza.html

Oczyszczacz powietrza z jakiego rodzaju nawilżaczem warto wybrać?

Istnieje kilka rodzai nawilżaczy: parowe, ewaporacyjne oraz ultradźwiękowe. Nawilżacze powietrza ewaporacyjne są uznawane obecnie za najzdrowsze i najbardziej neutralne. Tego rodzaju nawilżanie powietrza znajdziesz w wielu oczyszczaczach powietrza, którą są ogólnie dostępne na rynku. Nawilżacze parowe ze względu na wysokie koszty eksploatacji stały się bardzo niepraktyczne, a oczyszczacze ultradźwiękowe wymagają użycia wody zdemineralizowanej. W przeciwnym wypadku na Twoich meblach i przedmiotach w pokoju może osadzać się nieprzyjemny i biały osad. Warto zatem rozważyć zakup oczyszczacza powietrza z filtrem ewaporacyjnym. Efektywne nawilżanie to gwarancja dobrego snu.

Jonizator powietrza- wszystko, co musisz o nim wiedzieć

To kolejna funkcja, z jaką możesz się spotkać przy zakupie oczyszczacza powietrza. Jonizator powietrza ma na celu nasycić Twoje powietrze jonami ujemnymi, które mają niezwykle pozytywny wpływ na zdrowie. Niestety zwykle w naszych powietrzach dominują jony dodatnie, które mają... negatywny wpływ na nasz organizm.

Czym jest jonizowane powietrze? Dzięki jonizatorowi powietrze jest rześkie i przyjemne. Jony ujemne zwykle występują w miejscach oddalonych od miast i lasach. Jonizator powietrza wpływ na nasze samopoczucie, komfort oddechu i poprawia koncentrację. Warto zatem zainwestować w tę opcję, by cieszyć się pełnym komfortem z użytkowania oczyszczacza powietrza. Zakup sprzętu z funkcją nawilżania to dobry pomysł np. do sypialni.

Co jeszcze musisz wiedzieć o oczyszczaniu powietrza?

Oczyszczacz powietrza poza zabijaniem niewidzialnych przeciwników wpływa na... zapach naszego pomieszczenia. Oczyszczacze niwelują nieprzyjemny zapach dymu z papierosów. Będzie to zatem dobry zakup dla osób, które nałogowo palą papierosy. Dodatkowo oczyszczacz powietrza zapewnia dobry przepływ powietrza, gwarantuje czyste powietrze i charakteryzuje się niskim zużyciem energii. Zaawansowany oczyszczacz z dobrym filtrem węglowym czy filtrem hepa o wysokiej klasie, gwarantuje komfort, wydajność oczyszczania. Oczyszczone powietrza wpływa bezpośrednio na Twoje samopoczucie o komfort. Ciesz się dobrą jakością powietrza i dostosuj swój zakup do aktualnych potrzeb.

Ponadto wiele oczyszczaczy powietrza możesz sterować za pomocą aplikacji mobilnej. Częstym dodatkiem jest również pilot zdalnego sterowania. Z nowoczesnym oczyszczaczem powietrza zadbasz o swoje samopoczucie i czystość powietrza.