admin Grudzień 26, 2021 Artykuly sponsorowane

Przede wszystkim referencje

Najlepszym sposobem na znalezienie dobrej firmy jest rozpytanie własnych znajomych. Jeśli niedawno budowali oni własny dom, to z pewnością mają większe rozeznanie w temacie od nas. Dobre opinie od zadowolonych inwestorów wiele mówią o firmach budowlanych.

Wiele osób decyduje się na wizytację domów wykonanych przez daną firmę, ale nie ma to większego sensu. Po pierwsze wykończony dom ma zakryte wszystkie elementy konstrukcyjne, po drugie wykonawca, znając sytuację, celowo pokaże nam tylko najbardziej udane inwestycje. Jeśli konieczne chcemy zobaczyć, jak wygląda praca konkretnej ekipy, to zdecydowanie lepiej wybrać się na budowę będącą w trakcie realizacji. Jeśli nie posiadamy wiedzy z zakresu budownictwa, możemy poprosić o pomoc kierownika budowy, który bez trudu oceni czy dana firma dobrze wykonuje swoją pracę.

Takie sprawdzenie możemy również powierzyć uprzednio zatrudnionemu inspektorowi budowlanemu. Pomimo że jest to dość kosztowne, to mimo wszystko pozwala uniknąć wielu rozczarowań. Cena usługi zależna jest od regionu, gdzie prowadzona będzie inwestycja. Najdrożej mają klienci zamieszkujący województwo mazowieckie, najtaniej kujawsko-pomorskie.

Warto podpisywać umowę z wykonawcą

Pomimo że umowa ustna jest w naszym kraju wiążąca, to bardzo trudno udowodnić później, na co konkretnie umawialiśmy się z wykonawcą. To właśnie dlatego tak istotne jest spisanie warunków, na jakich nasza inwestycja będzie realizowana. Ważne, by wpisać w niej przynajmniej orientacyjne terminy ukończenia kolejnych etapów budowy. Oczywiście w tej branży sporo zależy od pogody, ale brak takiego zapisu bardzo często jest przyczyną wielu problemów.

Umowa zabezpiecza nas przed nieuczciwymi wykonawcami, których na rynku nie brakuje. Dzięki niej mamy możliwość dochodzenia swoich praw przed sądem.

Dla większości firm budowlanych podpisanie takiego dokumentu jest bardzo motywujące i pozwala przeprowadzić cały trudny proces budowy bez większych przeszkód. Bardzo często fachowcy, którzy nie chcą podpisywać umów, oferują niższe ceny, ale mimo wszystko ich wybór nie jest najlepszym rozwiązaniem. Jeśli zamieszkujemy województwo świętokrzyskie, bez trudu znajdziemy tu wiele firm z branży budowlanej, które gwarantują usługi budowlane na najwyższym poziomie.

Jeśli szukasz firmy budowlanej w wymienionych województwach koniecznie sprawdź: