admin Lipiec 22, 2022 Artykuly sponsorowane

Niezależnie od tego, czy spędza się je w przydomowym ogródku, na balkonie, czy podróżuje do egzotycznych krajów, lato to radosny czas, który wielu osobom przynosi cudowne, ciepłe wspomnienia. Dlaczego więc nie wprowadzić odrobiny tego szczęścia do wnętrz, w których mieszkamy? Warto postawić na dużą ilość słonecznego światła, jasne kolory farb do ścian oraz naturalne akcenty, dzięki czemu mieszkania staną się enklawą optymizmu i relaksu. Przedstawiamy trzy pomysły na letnią aranżację domowej przestrzeni.

1. Natura w każdym zakamarku

Latem jednym z ponadczasowych i bezpiecznych wyborów będą aranżacje inspirowane naturą, która o tej porze roku jest przecież w pełnym rozkwicie. Nowoczesne domy czy mieszkania coraz częściej stawiają na dekoracje i akcenty, upodabniające przestrzeń, w której żyjemy, do pięknego ogrodu. We wnętrzu wypełnionym światłem i świeżym powietrzem główną rolę odgrywają rośliny. Wystrój jest więc zielony, naturalny i zdrowy.

Rośliny pełnią nie tylko funkcje ozdobne, ale także zwiększają poziom tlenu, oczyszczają atmosferę, poprawiają nastrój i naszą produktywność. Przynoszą też wiele radości, gdy rosną i kwitną. Ten trend prawdopodobnie zostanie z nami na dłużej, dlatego już teraz warto zaprosić do wnętrza domu kilka soczyście zielonych roślin doniczkowych. Co istotne, doskonale prezentują się one na jasnych ścianach, które przeważają w modnych aranżacjach ostatnich lat. Warto sięgnąć także po dodatki z gliny, gipsu, kamienia i marmuru. Surowa, porowata oraz niedoskonała faktura tych materiałów dodaje głębi i wizualnej świeżości pomieszczeniom.

2. Utrwalenie wspomnień z wakacji

Lato to czas, w którym wybieramy się na długo wyczekiwany urlop, podczas którego zwykle wykonujemy dziesiątki fotografii, pięknych widoków, zabytków czy pysznych dań. Warto zachować zdjęcia z wakacji, wydrukować je, oprawić w eleganckie czarne lub białe ramki i powiesić w salonie.

Najpierw jednak trzeba wybrać kolory farb do ścian (www.beckers.pl) w tym pomieszczeniu. Jako tło dla wspomnień z wakacji doskonale sprawdzą się wszelkie beże i bardzo jasne brązy, przypominające odcień rozgrzanego piasku. Na tych kolorach szczególnie dobrze będą wyglądać wspomniane białe lub czarne ramki. Ta prosta sztuczka z dekoracją pozwoli zaoszczędzić pieniądze na zakupie kosztownych obrazów i zapewni świetny temat do rozmów np. na imprezach. Co więcej, taka fotograficzna galeria przywoła ciepłe wspomnienia, gdy zacznie się ponura jesień.

3. Słoneczne kolory farb do ścian

Dekorowanie kolorem żółtym wnosi letnią magię do każdego wnętrza. Odcień ten błyskawicznie poprawia nastrój, dodając także energii bez względu na to, jaka na zewnątrz panuje pogoda. Intensywnie żółtą barwę ścian np. w jadalni czy przedpokoju warto łączyć z odważnym zielonym lub głębokim błękitem, aby uzyskać żywą, bardzo estetyczną aranżację na lato.