admin Marzec 26, 2023 Artykuly sponsorowane

Zastanawiacie się Państwo, co zrobić, aby wybić się na instagramie i posiadać sporo lików i followersów? Poniżej przedstawiamy kilka rad, jak wybrać grupę odbiorców oraz o czym pamiętać, gdy się publikuje zdjęcia na swoim profilu. 

 

Jak się wybić na instagramie?

Najważniejszą kwestią jest publikowanie regularne postów. O tym jak jest to ważne,, znajdziecie Państwo informacje poniżej. Kolejną kwestią jest używania hashtagów na instagramie. Nie zawsze muszą być to popularne hashtagi, ale niezwykle ważne jest, aby tematyka konta została zachowana. Następna sprawa, która ma ułatwić Państwu wybicie się na instagramie to uzupełnienie bio oraz zdjęcie profilowe. W dzisiejszych czasach niezwykle ważne jest stosowanie nowości, które oferuje instagram. Ostatnią z rad jest pełne zaangażowanie do Twoich odbiorców. Warto zachęcać do zadawania pytań. To w dużej mierze służy rozwojowi profilu. Warto, aby odpowiadali Państwo na reakcje i komentarze. Możesz oznaczyć również zaangażowane profile i wyróżnić je w ten sposób.

Warto zachować zasadę dla swojego profilu - liczy się nie ilość, ale jakość. Zdarza się, że dwie konkretne publikacje w tygodniu niż każdego dnia ze złymi zdjęciami jest zdecydowaniem lepszym rozwiązaniem. Warto, aby kierować do nowych odbiorców nowe treści bez błędów ortograficznych i stylistycznych. 

Niezwykle ważny dla Państwa powinien być temat przewodni profilu, warto szukać tzw. niszy. Ludzie szukają na instagramie ciekawych treści. Można je znaleźć również przez wyszukanie odpowiednich hasztagów.

Czym kieruje się algorytm instagrama?

Żeby algorytm Instagrama zdecydował, że treści które są przez Państwa publikowane są interesujące, warto jak najdłużej zatrzymywać uwagę odbiorców. Należy sprawić, żeby obserwujący zareagowali na dodawane przez Państwa treści https://wypromowani.pl/produkt/instagram-like/. W momencie, gdy dawane są reakcje na Instagramie, treści uznaje się za atrakcyjne i warto wskazać je szerszej grupie odbiorców. Jest kilka sposobów, aby zwiększyć możliwość reakcji na instagramie.

Po pierwsze warto, aby stosowali Państwo CTA (czyli Call To Action). Należy nawoływać do reakcji np. poprosić o komentarz, obserwację, lajka lub też udostępnienie. Nie jest to związane z żadnymi dodatkowymi kosztami. Dodatkowo warto korzystać z nowości na instagramie np. rolki. W tej kwestii instagram działa podobnie jak TikTok, a portal społecznościowy mocno promuje te treści. Należy obserwować, które z treści są najbardziej trendowe. 

Jeżeli chcesz pomóc algorytmowi, stosuj hashtagi. Przypisanie odpowiedniego hashtagu do danych treści spowoduje większą ilość odwiedzin od danych użytkowników, którzy mogą być teoretycznie zainteresowani innymi treściami. Niezwykle ważne jest podążanie za trendami. Podstawą jest monitorowanie treści, które są podobne do tych na Państwa koncie. Podstawą jest analiza słów lub fraz. Pomocne mogą okazać się takie systemy jak:

  • Snaplytics.io, 
  • Napoleon Cat, 
  • Brand24.

Co oznacza regularne publikowanie zdjęć?

Niezwykle ważne jest, aby pamiętać i publikować zdjęcia regularnie. Przy publikacji posta, warto patrzeć na statystyki, w których godzinach media społecznościowe są najczęściej uczęszczane przez Państwa obserwatorów. Są to tzw. aktywne pory. W ten sposób warto wybrać godziny publikacji postów. 

Zamieszczając zdjęcia ważne jest oznaczanie lokalizacji oraz osób, jeżeli są widoczne na danym zdjęciu. https://wypromowani.pl/produkt/instagram-followers/

W obecnych czasach możesz dodać na swoim koncie wiele zdjęć, ale warto aby pamiętali Państwo, że zbyt częste publikacje mogą irytować osoby obserwujący profil. Obserwujących należy podzielić na grupy. Grupa docelowa to największa część osób obserwujących profil. Może ona się różnić na facebooku, a na instagramie. 

Jak często należy publikować insta stories (instagram stories)?

Jeśli chcą Państwo, aby Wasze działania przynosiły efekty w internecie, należy zadbać o regularne i spójne publikacje. Warto wypracować sobie swoją własną systematyczność i działać. Story powinny być estetyczne. Możesz używać programów do obróbki zdjęć czy filmów przed publikacją. Na Insta Stories niezwykle ważne budowanie relacji z Państwa odbiorcami. Korzystaj z opcji zadawania pytań, zachęcaj do interakcji, czy pytaj klientów co myślą o danym produkcie. 

Pytania, to nie jedyna z ważnych kwestii na insta stories. Niezwykle ważne, aby być autentycznym i się pokazać. Początki mogą wydać się trudne, ale z pewnością jest to kwestia wprawy. Na początku warto nagrać swój głos, gdy coś pokazujesz. Po kilku dniach spróbować dodać swoje zdjęcie lub filmik, może być bez głosu, ale z własną twarzą. Trening jest bardzo ważny, wiele kont rozpoczynało tak swoją karierę na instagramie i ich filmy na stories nie były idealne. 

Aby wybić się, warto na instagram story stosować filtry AR. Można stworzyć swój własny, gdy ktoś go użyje, wyświetli się on na górze profilu. Ludzie coraz częściej używają tej funkcji w aplikacji.

 

Posiadacie już Państwo konto na instagramie? Jakie są Wasze pomysły na posty na swoim profilu?