admin Sierpień 28, 2023 Artykuly sponsorowane

Dynamiczny rozwój budownictwa mieszkaniowego w stolicy skutkuje zarówno szeroką ofertą gotowych mieszkań w Warszawie od dewelopera, jak i tych z rynku wtórnego. Jakie są zalety wymienionych rozwiązań?

Warszawa to – jak na stolicę przystało – jedna z prężniej rozwijających się europejskich metropolii. Dotyczy to również nowych inwestycji mieszkaniowych, których wybór jest bardzo szeroki. Chcąc nabyć nieruchomość mieszkalną w stolicy, należy podjąć decyzję o tym, czy kupimy nowe mieszkanie od dewelopera, czy używany lokal od wcześniejszego właściciela. Obie opcje mają swoje plusy i minusy.

 

Kupno mieszkania w Warszawie na rynku wtórnym

Duża dostępność gotowych mieszkań w Warszawie sprawia, że nieruchomości w stanie umożliwiającym ich natychmiastowe zamieszkanie stanowi dla wielu nabywców atrakcyjną opcję zakupu. Do najważniejszych zalet tego rozwiązania należą: 

  • Możliwość szybkiego wprowadzenia się – to szczególnie istotne dla osób, które w krótkim czasie muszą zmienić miejsce zamieszkania, na przykład na skutek jednoczesnego sprzedania starego lokum lub zakończenia umowy najmu.
  • Czynniki finansowe – dotyczą one przede wszystkim niższych cen gotowych mieszkań z rynku wtórnego. Jeśli jednak zdecydujemy się na mieszkanie wymagające remontu, trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami, które niejednokrotnie są większe niż zakładane na początku. 
  • Możliwość zobaczenia mieszkania przed kupnem – nabycie gotowego mieszkania wiąże się z szansą na dokładne poznanie nieruchomości. To ważny argument dla wielu osób obawiających się kupować mieszkanie w tracie realizacji. Dzięki temu zawczasu zobaczymy na własne oczy, jak prezentuje się mieszkanie, części wspólne oraz jaki jest widok z okien.

Mieszkanie od dewelopera

Mieszkania z rynku pierwotnego również oferują wiele korzyści. Nowe osiedla deweloperskie w Warszawie, takie jak 19. Dzielnica, to szeroki wybór lokali o zróżnicowanej powierzchni i układzie, a przez to trafiające do osób z różnymi potrzebami. Gotowe mieszkanie można wykończyć zgodnie z indywidualnymi preferencjami lub dostosować pod wynajem

Na ich korzyść przemawia również zadbane otoczenie, wyróżniające nowopowstałe inwestycje. Wysokiej jakości materiały i nowoczesne techniki budowlane podnoszą komfort mieszkań, a przede wszystkim – wydłużają czas ich użytkowania na długie lata. To wszystko sprawia, że decydując się na mieszkanie od dewelopera, nie trzeba myśleć o kosztownych remontach i zmianach. 

Bycie pierwszym właścicielem danego lokum w Warszawie daje ogrom możliwości i swobody kupującemu. Mimo wyższych cen za metr kwadratowy, wiele osób jest gotowych zapłacić więcej za komfort, jaki daje posiadanie nowego mieszkania i związane z tym korzyści.