admin Sierpień 29, 2023 Artykuly sponsorowane

Oparte na zasilaniu prądem funkcjonowanie domowych sprzętów, maszyn przemysłowych, aparatury medycznej i nie tylko może zostać zakłócone przez rozmaite czynniki. Mowa przede wszystkim o awariach, uszkodzeniach instalacji elektrycznej czy robotach budowlanych w okolicy, które mogą wymagać czasowego wyłączenia sieci energetycznej. Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, co nawet krótka przerwa w dostępie do prądu może oznaczać dla działania firmy, zdrowia pacjentów lub dokumentacji wykonywanej na domowym komputerze. Z tego powodu tak istotne jest dbanie o dodatkowe awaryjne źródło zasilania.

Na szczęście nie brakuje tego rodzaju możliwości. Mowa o zasilaczach UPS, które sprawdzają się w różnych okolicznościach i mogą być wykorzystywane w rozmaitych miejscach. Jest to możliwe dzięki szerokiemu zakresowi parametrów, jakie zapewniają. Dostępny na rynku UPS 3-fazowy jest w stanie przedłużyć funkcjonowanie sprzętu w razie wystąpienia problemów z zasilaniem, co ma fundamentalne znaczenie zwłaszcza w przypadku infrastruktury krytycznej.

Doskonałe do centrów danych, biur i nie tylko

Biorąc pod uwagę fakt, że na rynku są dostępne zasilacze awaryjne zróżnicowane pod względem parametrów, to bez problemów można je dopasować do konkretnych wymagań czy oczekiwań. Wiadomo przecież, że innymi potrzebami odznacza się serwerownia, innymi zakład przemysłowy, a jeszcze innymi domowe biuro. Dostępne są jednak uniwersalne urządzenia, takie jak np. UPS 3-fazowy 5 kW, który sprawdzi się w centrach danych, ale oczywiście będzie go można bez obaw zastosować w wielu innych miejscach. Niska waga oraz niewielkie rozmiary sprawiają, że właśnie tego typu urządzenia są bardzo funkcjonalne. Warto o tym pamiętać, kiedy projektuje się instalację wykorzystującą określoną aparaturę, ale też w przypadku już funkcjonujących maszyn –  wtedy z powodzeniem można postawić właśnie na tego rodzaju zasilacze. Oczywiście, jeśli potrzeby danego zakładu są większe, to także nie ma problemu ze znalezieniem odpowiedniego rozwiązania.

Niezakłócona praca na wagę złota

Stosowanie awaryjnego zasilania ma ogromny wpływ na poprawną pracę wielu urządzeń. Dzięki temu możliwy jest stały i niezakłócony dostęp do dokumentacji w chmurze, co jest niezwykle ważne w przypadku księgowości, e-handelu, kontaktu z klientami, ale też codziennej pracy z wykorzystaniem komputera. Urządzenia sieciowe czy serwery bez wątpienia powinny być wyposażone w dodatkowe źródło zasilania. Pozwala to na spokojne działanie bez względu na wielkość sieci i inne parametry. Można też zdecydować się na przykład na zasilacze o przedłużonym działaniu, które w razie wyłączenia zasilania podtrzymają funkcjonowanie aparatury. Doskonałym przykładem jest seria APC Smart UPS. Nawet w przypadku kilkugodzinnych przerw w dostawie energii elektrycznej są one w stanie zagwarantować płynną pracę przedsiębiorstwa. Warto pamiętać, że UPS-y zapewniają też skuteczną ochronę przed przepięciami, a nawet uderzeniami piorunów.

Zarządzanie systemem zasilania awaryjnego

Dzięki wykorzystaniu awaryjnych zasilaczy można zapewnić niezakłóconą pracę zróżnicowanych systemów, instalacji czy urządzeń. Ma to oczywiście fundamentalne znaczenie dla bezpieczeństwa oraz aspektów ekonomicznych, ponieważ awaria sieci elektrycznej może skutkować utratą dokumentów lub przestojem w firmie produkcyjnej. Na pewno warto jednak zwrócić uwagę także na fakt funkcjonowania samego zasilacza, czyli monitorowanie UPS. W obecnych czasach jest to możliwe nawet w formie zdalnej, a daje to wiele korzyści. Jakich? Na przykład pozwala mieć stały dostęp do informacji na temat stanu sieci, jej wydajności czy konieczności dokonania przeglądu. Poza tym umożliwia wyłączenie bądź zresetowanie systemu zasilania awaryjnego, jeśli pojawi się taka konieczność. To kolejny ważny aspekt, który jest związany z funkcjonowaniem rozmaitej aparatury, a który jest możliwy dzięki nowoczesnym rozwiązaniom zapewnianym przez sprawdzonych dostawców.