admin Lipiec 10, 2021

Już na początku 2021 r. zainteresowanie nieruchomościami było bardzo duże. Z pewnością na takie skutki wpłynęły rekordowo niskie stopy procentowe. Najnowsze badania potwierdziły, liczba złożonych wniosków o kredyt hipoteczny była rekordowa. Deweloperzy nie nadarzają z realizacją nowych informacji. W końcu w branży budowlanej ciągle brakuję rąk do pracy. Wszyscy doskonale wiemy, że budownictwo powiązane jest z kredytami. Dzisiejsze wysokie ceny nieruchomości spowodowane są ogromnym zainteresowaniem potencjalnych klientów.
 

To decyzją na całe życie

W dzisiejszym nieco zwariowanym świecie mało kogo jest stać na kupno jakiekolwiek nieruchomości za gotówkę. Mimo rosnących zarobków wcale nie żyje nam się lepiej w naszym pięknym kraju nad rzeką Wisłą. Chyba tylko ludzie bez jakiejkolwiek wyobraźni wieżą w oficjalną inflację na poziomie 3 procent. Takie właśnie informacje podaję państwowa telewizja, za którą wszyscy płacimy. Obecnie kredyt hipoteczny wiąże się z poważną decyzją, której skutki będziemy odczuwać przez całe życie. Zwłaszcza pospolici zjadacze chleba muszą przeliczyć każdy grosz, żeby pozwolić sobie na kupno nieruchomości pod tak zwaną hipotekę.

 

Rekordowo niskie stopy procentowe napędzają rynek

W połowie 2021 roku stopy procentowe stoją na rekordowo niskim poziomie. Dokładnie mówiąc, niższe już być nie mogą. Tego typu rzeczy znacząco wpływają na koszty związane z kredytem hipotecznym. Tanie produkty bankowe znakomicie napędzają sprzedaż nieruchomości. Warto również wspomnieć, że obecnie nie da się żyć z odsetek. Widocznie banki mają nadmiar gotówki, skoro nie oferują lokat bankowych. Odsetki na poziomie 0,1% z pewnością nie są satysfakcjonujące. W dzisiejszych czasach nie opłaca się też trzymać pieniądze w tak zwanej skarpecie. Moc nabywcza pieniędzy każdego dnia spada.

 

Nawet kilkanaście tysięcy za metr w stolicy

Miastem, w którym ceny mieszkań są po prostu kosmiczne, już od dawna jest Warszawa. Najnowsze badania wykazały, że Średnia cena metra kwadratowego przekroczyła ostatnio 11 tysięcy złotych. Kawalerki w niektórych dzielnicach kosztują nawet ponad milion złotych. Mimo to Polacy bardzo chętnie biorą kredyty hipoteczne. Zresztą wymagania banków względem klientów w ostatnim czasie znacznie spadły. Rok 2021 trzeba będzie zatem uznać za rekordowy pod względem sprzedaży mieszkań nie tylko z rynku pierwotnego.