admin Luty 02, 2022 Artykuly sponsorowane

 Jakie są najlepsze okna – drewniane czy plastikowe?

Drewno jest zdecydowanie droższe i bardziej wymagające w obróbce niż materiały syntetyczne. Za naturalne surowce trzeba więcej zapłacić, co przekłada się także na wyższy koszt zakupu produktów stolarki otworowej. Okna drewniane idealnie sprawdzają się w budynkach klasycznych i miejscach wystawionych na działanie wysokiej temperatury. Są jednak mniej odporne na wilgoć czy substancje chemiczne. Modele z ramkami wykonanymi z drewna trzeba regularnie pielęgnować oraz poddawać specjalnym zabiegom konserwacyjnym.

 

Współczesne okna drewniane i plastikowe charakteryzują się zbliżonym poziomem szczelności. Modele PCV są bardziej uniwersalne, ponieważ występują w wielu wariantach kolorystycznych. Wysoka odporność na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych sprawia, że wciąż cieszą się największą popularnością. Istotny wpływ na większe zainteresowanie oknami PCV ma również konkurencyjna cena. Coraz większa liczba producentów stolarki okiennej posiada w sprzedaży egzemplarze, które mogą być poddawane recyklingowi.

 

Jak wybrać dobre okna? Opinie użytkowników

Przede wszystkim warto zapoznać się z kartą produktu, w której wyszczególnione są kluczowe parametry techniczne. W takim dokumencie można znaleźć informacje dotyczące wartości współczynnika przenikania ciepła, dźwiękoszczelności, rodzaju pakietu szybowego czy zastosowanych okuć. Renomowani producenci stolarki okiennej oferują szeroki wybór modeli ze wzmocnieniami stalowymi i mechanizmem stopniowania uchyłu.

 

Innowacyjne i energooszczędne okna – najlepsze propozycje od Domel

Elementy stolarki okiennej powinny być prawidłowo zamontowane, dlatego najlepiej oddać to zadanie w ręce fachowców. Z katalogu produktów premium warto wymienić okna innowacyjne, wyróżniające się ultrawąskimi profilami i ukrytym skrzydłem. W ofercie producenta Domel znajdują się konstrukcje bazujące na siedmiokomorowym systemie profili, które świetnie chronią przed utratą ciepła oraz hałasem.

 

Energooszczędne okna posiadają rewelacyjne właściwości termoizolacyjne i są wyjątkowo odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Oferta dotyczy modeli o podwyższonej ochronie cieplnej oraz akustycznej. Przykładem jest okno Energetic Silent, które zostało wyposażone w kształtownik wzmocnienia, zabezpieczenia antywłamaniowe, uszczelki rozmieszczone w trzech płaszczyznach, renomowane okucia i ciepłe ramki.

 

Najlepsze okna w Polsce mają niski współczynnik przenikania ciepła, dzięki czemu doskonale wpisują się w ramy budownictwa pasywnego. Bardzo modne są obecnie duże przeszklenia, które optymalnie doświetlają domowe wnętrza. Ogromnym powodzeniem cieszą się zwłaszcza innowacyjne okna PCV, dostępne w ofercie firmy Domel. Wiele osób zamieszczających opinie na forach branżowych jest zdania, że to najlepszy producent okien w Polsce. Konstrukcje okienne marki Domel zostały wykonane w sprawdzonej technologii acrylcolor, dzięki czemu mogą posłużyć użytkownikom przez co najmniej kilkanaście lat!