admin Marzec 26, 2022 Artykuly sponsorowane

Agregat prądotwórczy może być używany do wielu rzeczy, takich jak zasilanie domu podczas przerwy w dostawie prądu, zasilanie lodówki w sytuacji awaryjnej, zasilanie kuchenki i piekarnika, gdy nie masz gazu lub prądu, a nawet uruchomienie pompy ściekowej podczas powodzi.

Czym jest generator prądu i dlaczego warto go mieć?

Istnieją dwa rodzaje generatorów – stacjonarne i przenośne. Generatory stacjonarne wytwarzają prąd o stałym napięciu, natomiast generatory przenośne mogą wytwarzać prąd o różnym napięciu w zależności od potrzeb.

Generatory przenośne są niezbędnym narzędziem w sytuacjach awaryjnych. Mogą dostarczać energię w przypadku przerwy w dostawie prądu lub gdy generatory nie są dostępne. Przenośne generatory mają różne kształty i rozmiary, ale wszystkie służą temu samemu celowi: dostarczają energię elektryczną tym, którzy jej potrzebują. Małe przenośne generatory mogą być używane w domu lub w miejscu pracy, natomiast komercyjne są zwykle używane przez duże firmy ze względu na ich dużą moc. Drugi typ generatora jest zasilany gazem. Zwykle wytwarzają więcej hałasu niż elektryczne i wymagają więcej konserwacji, ale mają tę zaletę, że mogą być zasilane benzyną, która jest tańsza niż prąd. Jeśli zastanawiasz się nad tym jaki generator prądu wybrać, warto posiłkować się ofertą sklepu barracuda.sklep.pl, który oferuje kilkadziesiąt różnorodnych modeli agregatów prądotwórczych.

3 powody, dla których potrzebujesz przenośnego generatora prądu

Przenośny generator prądu ratuje życie, gdy gaśnie prąd. Może pomóc w utrzymaniu bezpieczeństwa w domu i rodzinie w nagłych wypadkach. W takich jak:

  1. Awarie zasilania:

Kiedy zasilanie gaśnie, ważne jest, aby mieć plan awaryjny dla domu, aby nie stracić wszystkiego. Przenośny generator to prosty i niedrogi sposób na zapewnienie bezpieczeństwa Twojej rodzinie w sytuacji awaryjnej.

  1. Trudne warunki pogodowe - Więcej burz to więcej przerw w dostawie prądu! Ważne jest, aby przygotować się z generatorem, aby czuć się bezpiecznie, wiedząc, że Twój dom będzie zasilany, gdy przejdzie burza.
  2. Kemping:

Wyjazdy na kemping są fajne, ale są też też trudne ze względu na brak prądu. Generator prądu tę kwestię skutecznie rozwiązuje.