admin Kwiecień 12, 2022 Artykuly sponsorowane

Zanim wybierzesz projekt domu

Zanim ruszymy na poszukiwanie wymarzonego projektu domu musimy dokładnie przeanalizować cztery bardzo istotne elementy. Pierwszy z nich to działka jaką dysponujemy: jaką ma powierzchnię, usytuowanie względem stron świata oraz jakie ma zalety i wady. Warto też szukać projektu gdy znamy plan zagospodarowania przestrzennego dla naszej działki lub mamy wydane warunki zabudowę. Analiza tych dwóch elementów jasno określi jaki dom możemy na naszej działce zbudować a na jaki nie otrzymamy pozwolenia na budowę.

Przed wyborem jasno określmy też nasze preferencję jako inwestorów. Najlepiej jeśli sporządzimy listę najważniejszych dla nas elementów i podzieli ją na dwie grupy. Te z których nie możemy zrezygnować przy wyborze – to grupa pierwsza; a na te z które nie są niezmienne i jesteśmy w ich przypadku elastyczni – to grupa druga. Ostatni czwarty element to budżet jakim dysponujemy na budowę – warto mieć go dokładnie określony już na tym etapie.

 

Jak przeglądać gotowe projekty domów

Liderzy rynku projektów gotowych oferują setki ciekawych rozwiązań. Ważne jednak by oferta była zróżnicowana i pozwalała znaleźć projekt dostosowany do potrzeb różnych inwestorów. W łatwy sposób z pewnością znajdziemy interesujący nas projekt gotowy w bazie projektów firmy New House.

Podstawowym kryterium wokół którego będziemy szukać będzie z pewnością powierzchnia nowego domu. W bazie New House znajdziemy zarówno domy małe o powierzchni poniżej 100 m2, jak i bardzo duże z powierzchnią powyżej 300 m2. Oczywiście bardzo duży wybór będzie także pomiędzy tymi wartościami, a więc domów z powierzchnią między 100 a 300 m2.

Z łatwością bazę projektów gotowych New House możemy przeglądać pod kątem naszych wymagań czy też ograniczeń naszej działki. Znajdziemy więc tutaj projekty parterowe, piętrowe, z użytkowym poddaszem, garażem w bryle budynku czy np. dwurodzinne. W końcu jeśli ważny jest dla nas styl czy funkcjonalność możemy określić go w naszych poszukiwaniach i wybierać np. tylko spośród projektów energooszczędnych czy np. w stylu „nowoczesnej stodoły”.

 

Gotowy projekt domu a koszty budowy

Warto też wiedzieć, iż każdy projekt gotowy domu jaki wybierzemy z oferty New House posiada bogatą dokumentację projektową. Wśród niej szalenie przydatną opcją jest możliwość sprawdzenia dokładnej listy potrzebnych materiałów budowlanych oraz poznanie szacunkowego kosztorysu realizacji danego projektu. Ten drugi element ma zawsze aktualny charakter w oparciu o bieżące ceny materiałów budowlanych. To bardzo przydatna funkcja dla inwestorów. Pozwala wybierać spośród projektów zgodnych z budżetem jakim dysponujemy a następnie zrealizować całą inwestycję zgodnie z planem i w założonych kosztach.