admin Kwiecień 13, 2022 Artykuly sponsorowane

Czym się różnią pompy głębinowe i pompy hydroforowe?

Nie każdy dom i nie każda firma ma szansę być podłączona do miejskiego lub gminnego wodociągu. W takim przypadku jedynym sposobem na zaopatrzenie nieruchomości w wodę jest pompa głębinowa lub pompa hydroforowa. Czym one się różnią? Która z tych pomp jest lepsza do czerpania wody i jak prawidłowo wygląda dobór pompy głębinowej? To i znacznie więcej znajduje się w tym artykule.

  • Pompy głębinowe — co to takiego i jak działają
  • Pompy hydroforowe a lustro wody
  • Zbuduj własne ujęcie wody

Pompa głębinowa — co należy o niej wiedzieć

Pompy głębinowe to odpowiednie urządzenia, jeżeli wysokość lustra wody w studni znajduje się poniżej 8 metrów. Tak zwane "głębinówki" służą do pompowania wody na dużych wysokościach. Studnia głębinowa może mieć nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt metrów głębokości. Podawanie czystej wody na tak duże wysokości będzie wymagało, by pompy głębinowe miały wystarczającą moc. W sprzedaży są tam pompy głębinowe znanych i cenionych producentów, a obsługa sklepu na pewno pomoże z doborem odpowiedniego urządzenia.

Pompy głębinowe pompy hydroforowe - kiedy wybrać tę drugą?

Nie zawsze będziemy zmuszeni kupić pompę głębinową. W wielu przypadkach, kiedy lustro wody jest na wysokości powyżej 8 metrów, wystarczą hydroforowe pompy ssące. Mają one mniejszą moc silnika i nadają się do studni, w których lustro wody znajduje się wysoko. Są to najczęściej klasyczne studnie kamienne lub z betonowych kręgów. Kompaktowe hydrofory mają wiele zalet. Przede wszystkim są stosunkowo tanie w zakupie i nie zajmują wiele miejsca w pomieszczeniu technicznym. Wybierając pompy o dużej wydajności, ze sporymi zbiornikami hydroforowymi, nie doświadczymy przerwa w korzystaniu z wody, potrzebnych na to by pompy uzupełniły zasobnik. Przed podjęciem decyzji o zakupie pompy, warto zajrzeć na stronę, gdzie prezentowane są wszystkie dostępne w sprzedaży pompy  i hydrofory.

Hydrofor czy nowoczesne pompy głębinowe?

Wyposażenie w podstawową wiedzę o wysokości lustra wody, każdy już wie jakiej pompy mu potrzeba. Jeśli woda w studni jest powyżej 8 metrów, wybieramy hydrofor. Natomiast przy wodzie znajdującej się na większych głębokościach, najlepszym wyborem pompa głębinowa. Pompy i inne akcesoria konieczne do pompowania wody pitnej w sprzedaży posiada sklep Watermark. Zachęcamy do skorzystania z jego oferty, na którą składa się szeroki wybór pomp, przewodów,filtrów i innych akcesoriów.