admin Kwiecień 27, 2022 Artykuly sponsorowane

Dom w nowoczesnym stylu wymaga odpowiedniego dopełnienia z użyciem dopasowanego do niego ogrodzenia. Jak wybrać najlepszy nowoczesny płot? Sprawdź pomysły na jego wykonanie, by stworzyć bezpieczne, wygodne, ale również efektowne ogrodzenie swojej posesji!

 

Ogrodzenie panelowe – najpopularniejsze ogrodzenie nowoczesne

Gdy chcesz zdecydować się na nowoczesne ogrodzenie - https://fello.pl/ogrodzenia/ doskonałym zakupem będzie ogrodzenie panelowe. Tego typu ogrodzenia powstają z gotowych elementów – przęseł, bram, furtek, które zbudowane są z poziomych paneli z aluminium albo stali. Tworzą one dzięki temu nowocześnie prezentujący się płot, który świetnie pasuje do współczesnej architektury.

Ogrodzenia panelowe można kupić w różnych wysokościach paneli, które mogą być układane ściśle przy sobie lub z prześwitem. Ciekawie prezentują się też ogrodzenia żaluzjowe, które mają panele ułożone pod lekkim kątem.

Można również dobrać je pod kątem kolorystyki. Najpopularniejsze to te w odcieniu ciemnoszarym, antracytowym, ale również dostępne są w kolorach brązowym, czarnym.

 

Ogrodzenia drewnopodobne – wygoda i trwałość na lata

Drewno jest materiałem bardzo eleganckim, który także pasuje do nowoczesnych aranżacji, jednak jest ono narażone na szybkie niszczenie, gdy nie będzie prawidłowo pielęgnowane. Właśnie dlatego ciekawą alternatywą mogą być nowoczesne ogrodzenie wykonane z elementów drewnopodobnych w formie paneli.

Takie ogrodzenia panelowe wyglądają naturalnie, ale jednocześnie nie wymagają od właściciela czasochłonnej pielęgnacji. Drewnopodobne deski najczęściej powstają z aluminium, które jest odpowiednio wykańczane, by przypominać naturę. Do wyboru jest wiele kolorów – od jasnych, przez średnie, aż do bardzo ciemnych wybarwień drewna.

Ciekawy efekt można uzyskać również wtedy, gdy połączy się drewnopodobne panele z tymi w kolorze jednolitym jak czarny albo szary.

 

Ogrodzenia gabinowe – niebanalne i monumentalne

Gdy lubisz nietypowe ogrodzenia, ciekawym wyborem będą gabiony. Pod tą nazwą znajdują się metalowe kosze, do których wsypuje się kamień naturalny oraz dodatkowo inne dekoracje, na przykład kolorowe szklane kruszywo.

Ogrodzenia gabinowe są bardzo efektowne i od razu przyciągają wzrok, a także mogą posłużyć na wiele lat. Nie wymagają one również pielęgnacji, dlatego są świetnym wyborem dla osób, którym zależy na płocie trwałym na długi czas.

Ciekawym wyborem jako dodatek do nowocześnie urządzonego domu mogą być także ogrodzenia betonowe oraz ogrodzenia kamienne. Z takich materiałów często wykonuje się również podmurówki oraz słupki do ogrodzeń.