admin Maj 24, 2022 Artykuly sponsorowane

Długie letnie wieczory, grille i posiłki w otoczeniu natury – takie momenty z pewnością dodadzą Ci mnóstwo energii, a przede wszystkim zachęcą do jeszcze częstszego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zdecyduj się na pawilony ogrodowe, a nawet delikatny deszcz czy wiatr nie zepsują Ci tych upragnionych chwil. Musisz tylko wybrać odpowiedni model – podpowiemy Ci, jak to zrobić.

5 zasad wyboru pawilonów ogrodowych

Zwróć uwagę na wygląd

Atrakcyjny wygląd pawilonów ogrodowych to kluczowa kwestia – w końcu na pewno zależy Ci na tym, żeby tkanina, konstrukcja czy ogólny design dopasował się do stylu mebli oraz ogrodu. Do dyspozycji masz naprawdę przeróżne modele. Szczególnie zwróć uwagę na wersję z zasłonami, bo dodają odrobiny luksusu, a do tego stanowią ciekawą ozdobę. Możesz zdecydować się na materiały w klasycznych lub bardziej nowoczesnych kolorach – beżowym, szarym, zielonym, białym, a nawet czerwonym.

Kształt pawilonów również ma ogromny wpływ na atrakcyjny to, jak prezentuje się pawilon. Do wyboru masz klasyczne prostokątne wersje bądź okrągłe.

Pamiętaj o mocnej konstrukcji

W trakcie wyboru pawilonów ogrodowych ufaj tylko solidnym produktom. Najlepiej sprawdzi się metalowa konstrukcja, która jest pomalowana proszkowo. Dzięki temu nie będziesz mieć problemów z samodzielnym montażem. Przede wszystkim jednak zyskasz trwałe wyposażenie do ogrodu, które poradzi sobie z wiatrem czy deszczem. Poza tym niektóre pawilony ogrodowe mają konstrukcję, umożliwiającą montaż na nierównym podłożu, co jest tak ważne, jeśli masz nieco pochyłą działkę.

Zadbaj o oryginalny klimat

Na pewno zależy Ci na tym, żeby pawilony ogrodowe pozwalały stworzyć oryginalny klimat, bo to właśnie on jeszcze bardziej zachęci Cię do urządzania przyjęć w tym miejscu. Dlatego zwróć uwagę na detale typu oświetlenie LED. Z takimi lampkami przywieszonymi do sufitu jeszcze dłużej będziesz spędzać czas na świeżym powietrzu.

Połącz wygląd z funkcjonalnością

Koniecznie zwróć uwagę na praktyczne aspekty pawilonów ogrodowych. Przede wszystkim postaw na wodoodporny materiał, który powinien też mieć powłokę, chroniącą przed promieniami UV. Oprócz tego przydają się moskitiery, ponieważ skutecznie oddzielają gości od much i innych owadów.

Wybierz pawilon o dopasowanej wielkości

Zastanów się, ile miejsca w ogródku chcesz przeznaczyć na pawilon. Poza tym ustal, jak wiele krzeseł chcesz tam ustawić, a do tego, ilu gości zazwyczaj przyjmujesz. Wtedy z pewnością postawisz na odpowiednią wielkość – dostosowaną do Twoich potrzeb oraz dostępnej powierzchni.