admin Sierpień 20, 2022 Artykuly sponsorowane

Zainteresowanie ekologią i dążenie do zmniejszenia ilości produkowanych odpadów to trend, który - na szczęście - przybiera na sile. Coraz większą uwagę zwracamy na prawidłową segregację śmieci. Decydujemy się na środki czystości bezpieczne dla środowiska. W sklepach staramy się wybierać produkty pozbawione wielu warstw plastiku, w opakowaniach przystosowanych do recyklingu, a zamiast plastikowych słomek sięgamy po te papierowe. Podobnie rzecz przedstawia się, gdy chodzi o naczynia jednorazowe. Jeszcze niedawno kojarzone z górą śmieci, dzisiaj przedstawiane są jako produkt dodany do listy ekologicznych rozwiązań.

1. Kubki jednorazowe

2. Nietuzinkowe opakowania i naczynia jednorazowe

3. Na wynos, czyli eko torby

Rosnące zainteresowanie, jakim cieszą się tego rodzaju naczynia jednorazowe, sprawia, że przybierają one ciekawe formy. Bez problemu znajdziesz wśród nich nie tylko warianty typowo piknikowe, ale również naczynia jednorazowe eleganckie, idealne na przyjęcia w ogrodzie.

Kubki jednorazowe

Nikogo nie trzeba przekonywać, że kubki jednorazowe przydają się przy różnych okazjach. Warianty papierowe stanowią świetny zamiennik swoich plastikowych odpowiedników, sprawdzając się przy serwowaniu zarówno zimnych, jak i gorących napojów. Idealnie dopasowane wieczka z bioplastiku pozwalają zabrać je w podróż lub na spacer bez obaw, że zawartość wyleje się lub rozchlapie. Są przy tym wytrzymałe i szczelne, a środowisko naturalne będzie wdzięczne!

Nietuzinkowe opakowania i naczynia jednorazowe

Na uwagę zasługują oryginalne rozwiązania, po jakie sięgają producenci naczyń jednorazowych. Trend eko przybiera w tym przypadku najrozmaitsze, często zaskakujące formy.

Ciekawie prezentują się talerze z trzciny cukrowej, które stanowią doskonały zamiennik jednorazowych naczyń plastikowych lub styropianowych. Możesz obejrzeć przykładowe warianty na stronie https://www.opakowanianawynos.pl/194-talerze-z-trzciny-cukrowej. Dużą popularnością cieszą się wszelkie pojemniki, miski, tacki i sztućce biodegradowalne, na przykład drewniane.

Do wyboru masz także bardziej klasyczne talerze z tektury (sprawdź na https://www.opakowanianawynos.pl/17-talerze-jednorazowe) oraz zaskakujące z otrębów, które można... skonsumować wraz z serwowanym daniem.

Na wynos, czyli eko torby

Do ekologicznych toreb nikogo nie trzeba już przekonywać. Już dawno zdążyliśmy się przekonać, że są zdecydowanie bardziej trwałe od plastikowych jednorazówek. Cieszą przy tym oko, zaskakując nierzadko ciekawymi deseniami. Standardowy plastik możesz też zastąpić torebkami biodegradowalnymi.