admin Październik 03, 2022 Artykuly sponsorowane

Wynajem pomp – ich rodzaje i zastosowanie

Pompy to urządzenia umożliwiające przemieszczenie cieczy lub gazu poprzez wykorzystanie zmian ciśnienia. To najprostsza definicja, odnosząca się do wszystkich pomp. Jednak rodzajów tych urządzeń jest całe mnóstwo. Czego dotyczy zwykle wynajem pomp? Co warto wiedzieć o najpopularniejszych typach tego sprzętu?

 

Wynajem pomp – najpopularniejsze urządzenia

Profesjonalne, najwyższej jakości pompy to świetne urządzenia, które mogą wnieść komfort pracy naszej firmy na zupełnie nowy poziom. Co ważne, nie musimy ich kupować. Można skorzystać z oferty wyspecjalizowanych wypożyczalni.

Jaką wersję takiego produktu wybrać? Warto sprawdzić wynajem pomp takiej wypożyczalni, takich jak Drial. Asortyment jest w tym przypadku bogaty i zróżnicowany. Dostępny jest wynajem pomp do wody brudnej, przy czym te urządzenia też są zróżnicowane. Niektóre modele nadają się do odprowadzania wody z zanieczyszczeniami stałymi, a inne nie. Można też wybrać wynajem pompy do igłofiltrów, czyli modelu wykorzystywanego przez firmy budowlane.

Podsumowując, najpopularniejsze modele pomp, wszystkie dostępne na wynajem w wypożyczalni Drial, to:

  • pompy do igłofiltrów,
  • pompy szlamowe,
  • pompy wysokociśnieniowe.

Na wynajem pomp do igłofiltrów decydują się głównie firmy i służby publiczne, realizujące projekty budowlane. Otóż mowa o urządzeniach, których głównym przeznaczeniem jest obniżanie poziomu wód gruntowych. To pompy gotowe do przyjęcia nieco zanieczyszczonej wody.

Pompy szlamowe to dosyć szeroka kategoria urządzeń. Wszystkie sprawdzają się w odprowadzaniu wody brudnej. Ponadto modele szlamowe to często pompy do odprowadzania wody zawierającej substancje oleiste. Tym samym sprawdzają się między innymi podczas wszelkich remontów kanalizacji. Na wynajem pomp do wody brudnej, czyli modeli szlamowych, można zdecydować się również po zalaniu.

Natomiast pompy wysokociśnieniowe to sprzęt, który sprawdza się jako element instalacji wymagającej chłodzenia. Ponadto często służy jako pompa przeciwpożarowa.

 

Wynajem pompy do ścieków – modele zatapialne

Powyżej dokonano podziału pomp na główne kategorie. Niemniej podział ten nie jest wyczerpujący. Zwłaszcza jeśli chodzi o pompy szlamowe, ich różnorodność jest bardzo duża. Warto w tym miejscu wskazać na bardzo przydatny rodzaj pomp, czyli modele zatapialne. Dostępne są między innymi zatapialne pompy szlamowe.

Kiedy konieczny jest wynajem pompy do ścieków, sięga się zwykle po urządzenie określane jako pompy szlamowe zatapialne. Co do zasady modele zatapialne są dostosowane do pełnego zatapiania w wodzie, a w niektórych przypadkach – w wodzie z zanieczyszczeniami. Niezbędna jest tutaj trwała obudowa, odporna na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. W końcu w ściekach może znajdować się wiele substancji stanowiących zagrożenie chemiczne.

Innym popularnym typem pompy zatapialnej jest model drenażowy. To pompa wykorzystywana głównie do odciągania wody ze studzienek drenażowych. Często bywa też stosowana na placach budowy. Jest dostosowana do pompowania wody zawierającej cząsteczki ścierne, takie jak piasek. Dlatego doskonale sprawdza się w oczyszczaniu powierzchni na placu budowy.

 

Pompy elektryczne i spalinowe

Obecnie dostępny jest wynajem pomp elektrycznych i spalinowych. Jak nietrudno się domyślić, modele elektryczne są uważane za urządzenia wyższej klasy. Pracują ciszej i nie emitują szkodliwych spalin. Dlatego w przypadku zamkniętych pomieszczeń w większości przypadków stosuje się właśnie tego typu pompy.

Natomiast pompy spalinowe są tańsze, zarówno w wynajmie, jak i przy zakupie. Przez to nie wyszły jeszcze całkowicie z użycia. Niemniej zaleca się użytkować je tylko na otwartej przestrzeni. Pojawiają się między innymi na placach budowy.