Perfumiarnia w Parku Wilsona

Deweloper: ADS NIERUCHOMOŚCI Sp. z o.o.

Opis inwestycji

W miejscu dawnej fabryki perfum powstaje Perfumiarnia: wysokie na 3m do 3,5m, jasne mieszkania z oknami od podłogi do sufitu i loggią wielkości salonu, z której roztacza się widok na najstarszy park Poznania. Nikt tak nie ma.

Domy Perfumiarni nawiązują tektoniką do pobliskich ekskluzywnych kamienic Dzielnicy Johowa z początku XX wieku. Duże mieszkania stają się jeszcze większe otwierając się na Park Wilsona balkonami w kształtach falujących koron drzew. Faluje cała elewacja, jakby płynna stawała się granica między budynkami i parkiem. Klatki schodowe wyłożone włoskim kamieniem doświetla słońce jak w sąsiednich reprezentacyjnych kamienicach i willach miejskich. Projekt domów Perfumiarni stworzyli JEMS Architekci, najbardziej uznana polska pracownia, mająca na koncie wiele spektakularnych projektów mieszkaniowych.

Perfumiarnia stanowi tylko część zabudowy kwartału.Inwestycję dopełnią między innymi odrestaurowane wnętrza XIX-wiecznego Browaru Huggerów, w którym powstanie: SPA, konsjerż dla mieszkańców oraz kameralna powierzchnia biurowa, jak również Betonhaus najstarszy i jedyny istniejący do dziś pawilon targowy w Parku Wilsona, który również zostanie przywrócony do dawnej świetności.Znowu pojawi się w nim życie poprzez galerię sztuki, kawiarnię i salę eventową.

Tak jak w 1910 roku Poznaniacy ponownie będą mogli podziwiać wystawy, odpoczywać przy kawie w otoczeniu przepięknej architektury wnętrz i bujnej zieleni.

Autorem projektu odrestaurowania Browaru i Betonhausu jest biuro CDF Architekci.Całość uwieńczą: aparthotel "Focha 34" od ul. Głogowskiej i nowa Kamienica w miejscu magazynów od ul. Śniadeckich.Inwestycję buduje Garvest Real Estate.

Butikowy fundusz kapitałowy, którego największym kapitałem są ludzie. Powstał w 2008 roku, żeby tworzyć innowacyjne projekty w segmencie nieruchomości premium. Ma na koncie wyłącznie spektakularne realizacje: biurowiec Bałtyk (wraz z Grupą VOX) i zespół Pixele w Poznaniu oraz Hotel Vienna House na warszawskim Mokotowie.

Najważniejsze informacje

  • WojewództwoWielkopolskie
  • Metrażod 0 m2
  • PowiatPoznań
  • Termin oddaniaIII kw. 2022
  • MiejscowośćPoznań
  • Liczba mieszkań116
  • DzielnicaGrunwald
  • Rodzaj ofertyMieszkanie
  • UlicaŚniadeckich

Inwestycje w pobliżu

Osiedle Bojerowa Poznań, Wielkopolskie

112 m2

Powierzchnia

20

Mieszkania

Zacisze Strzeszyn Poznań, Wielkopolskie

26 - 110 m2

Powierzchnia

117

Mieszkania

Osiedle Przy Unii Poznań, Wielkopolskie

34 - 73 m2

Powierzchnia

223

Mieszkania

Osiedle Na Smolnej Poznań, Wielkopolskie

30 - 117 m2

Powierzchnia

831

Mieszkania

Polanka Niemena Poznań, Wielkopolskie

31 - 111 m2

Powierzchnia

294

Mieszkania

Famma Dąbrowskiego Poznań, Wielkopolskie

29 - 90 m2

Powierzchnia

272

Mieszkania

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję