Opis inwestycji

O INWESTYCJI

Dynamika. Miejski styl, który współgra z twoją codziennością. Przestrzeń świadomego, nowoczesnego życia - wszystko, czego potrzebujesz, by nie zgubić swojego rytmu.

Dynamika to osiedle składające się z 7 budynków wielorodzinnych wraz z bogatym terenem rekreacyjnym.

Inwestycja jest położona w południowej części Gdańska przy ulicy Człuchowskiej. Obszar ten należy do Ujeściska – jednej z najmłodszych dzielnic administracyjnych miasta, zamieszkiwanej przez dynamicznych i aktywnych zawodowo młodych ludzi. W pobliżu osiedla znajduje się Szkoła Podstawowa – dobry wybór dla rodziców, którym zależy na tym, by dzieci uczyły się blisko domu, w nowoczesnym i dobrze wyposażonym obiekcie. Rodzina nie traci czasu na długie dojazdy, a mając szkołę w sąsiedztwie, dzieci mogą w bezpieczny sposób stawać się samodzielne. W okolicy znajduje się potrzebna infrastruktura, przedszkole, sklepy, komunikacja miejska.

Położenie Dynamiki na działce o tarasowym ukształtowaniu zapewnia walory widokowe. Nachylenie terenu decyduje o wyjątkowym układzie osiedla, którego budynki wznoszą się zgodnie z naturalnym układem krajobrazu. Całość dopełnia starannie dobrana roślinność, zaprojektowana zgodnie z koncepcją miejskiego, wielobarwnego ogrodu. Jego nieodłączną częścią jest ścieżka rekreacyjna prowadząca do terenu parkowego. Już kilkuminutowy spacer wzdłuż granicy osiedla poprawia nastrój i zapewnia odpowiednią dawkę ruchu. Ozdobą części wspólnych są ogrody deszczowe – porośnięty roślinnością system retencyjny pozwala w zrównoważony sposób gospodarować wodą. Jednocześnie tworzy nowy, bogaty ekosystem.

DYNAMIKA SPRZYJA SPOTKANIOM I TWORZENIU ZGRANEJ LOKALNEJ SPOŁECZNOŚCI.
Przemyślany projekt części wspólnych zawiera zestaw atrakcji dostępnych zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Należą do niego plac zabaw, skate park, zjeżdżalnia, tyrolka, pająk linowy, ścieżka rekreacyjna oraz elementy małej architektury otulone zielenią. Najmłodsi przekonają się, że prawdziwy świat dostarcza ciekawszych wrażeń niż wirtualna rzeczywistość.

POSTAW NA LOKALNY KOMFORT
Projekt architektoniczny Dynamiki uwzględnia wszystkie potrzeby codziennego życia. Aby uniknąć nadmiernego ruchu samochodowego na terenie osiedla, miejsca parkingowe znajdują się w podziemnych garażach. Część parterów budynków jest przeznaczona na lokale usługowe, dodatkowo w okolicy znajdują się liczne sklepy osiedlowe, w tym punkty ze zdrową żywnością. Po co więc poświęcać czas na stanie w korku i szukanie miejsca parkingowego, skoro zawsze można robić to szybko i wygodnie pod domem? Klatki schodowe są wyposażone w ciche windy, a w halach garażowych, w zależności od potrzeb można korzystać z dodatkowych udogodnień takich jak rowerownie i komórki lokatorskie. Kameralnym, cichym miejscem do wypoczynku są przydomowe ogródki, zaś na wyższych piętrach wygodne balkony.

ŻYJ EKOLOGICZNIE
Rower, hulajnoga lub deskorolka to podstawa ekologicznego stylu życia. Mieszkańcy chętnie skorzystają z komunikacji miejskiej lub alternatywnych środków transportu, ponieważ mają łatwy dostęp do:
 
- wygodnych stojaków rowerowych
- stanowisk do ładowania baterii rowerów elektrycznych i hulajnóg
- samoobsługowych stacji serwisowania
- miejsc postojowych dla carsharingu/ taxi

Bogata zieleń ze ścieżką rekreacyjną oraz skate park zatrzymuje mieszkańców na osiedlu. Nie muszą oni jechać do parku miejskiego w centrum, dzięki czemu ograniczają emisję CO2 do atmosfery.

Ogrody deszczowe z odpowiednio ukształtowanym terenem i roślinnością pomagają oczyszczać wodę oraz powietrze w najbliższym otoczeniu. Za ich sprawą mieszkańcy Dynamiki mogą cieszyć się na co dzień czystym powietrzem.

Przemyślana przestrzeń Dynamiki tworzy okazje do spotkań i sąsiedzkich rozmów. Miło jest wstąpić  do osiedlowego warzywniaka, piekarni czy kawiarni zlokalizowanych w lokalach usługowych na terenie osiedla. Tutaj poczujemy przynależność do lokalnej społeczności, co zaowocuje większą dbałością o ekologię i dobro wspólne.

Przeszklone strefy wejścia i duże okna na klatkach schodowych zapewnią dobry dostęp światła naturalnego co ograniczy zapotrzebowanie na sztuczne światło. Zielone dachy regulują retencję wody opadowej oraz stanowią izolację termiczną przed zimnem lub upałem.

Najważniejsze informacje

  • WojewództwoPomorskie
  • Metrażod 37 do 78 m2
  • PowiatGdańsk
  • Termin oddaniaIV kw. 2022
  • MiejscowośćGdańsk
  • Liczba mieszkań300
  • DzielnicaUjeścisko-Łostowice
  • Rodzaj ofertyMieszkanie
  • UlicaCzłuchowska

Szczegóły inwestycji

Liczba budynków: 7
Liczba kondygnacji: 5
Liczba apartamentów: 300
Wysokość pomieszczeń: 2,6-2,8
Standard wykończenia: standard deweloperski
Miejsca postojowe: miejsca postojowe podziemne, miejsca postojowe naziemne
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję