Nowy Grabiszyn

Deweloper: Spravia
od 8.750 zł/m2

Opis inwestycji

Grabiszyńska to jedna z dłuższych i ważniejszych ulic Wrocławia.

Jej atutem jest bliskość Rynku i świetne skomunikowanie z każdą częścią miasta. Ludzie chcą tu mieszkać, bo wszystko jest na wyciągnięcie ręki: szkoły, uczelnie, sklepy, obiekty kulturalne i sportowe, miejsca pracy i rozrywki. Zaletą jest także bliskość terenów zielonych – parku Grabiszyńskiego oraz Lasku Oporowskiego.

Dogodną lokalizację Nowego Grabiszyna docenią zarówno studenci, jak i rodziny, które chcą korzystać z oferty miasta i nie tracić czasu na dojazdy. Tu żyje się po prostu wygodnie.

 

WSZYSTKO W ZASIĘGU RĘKI 2 KM OD CENTRUM

W najbliższym sąsiedztwie znajdują się sklepy, apteki, żłobki, przedszkola, szkoły oraz dwa centra handlowe – Tarasy Grabiszyńskie i Centrum Handlowe Borek. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli załatwić większość spraw w odległości kilku minut spacerem, a pociechy odprowadzać do szkoły.

Na całej długości ul. Grabiszyńskiej, w wydzielonym torowisku, biegnie linia tramwajowa. Dzięki temu korki nie będą problemem. Przystanek tramwajowy znajduje się przy samym osiedlu. Lokalizację docenią również miłośnicy dwóch kółek – nowa ścieżka rowerowa biegnie prawie do samego Rynku, a na osiedlu nie zabraknie stojaków rowerowych.

 

Własne „M” to nie tylko cztery ściany mieszkania, ale przede wszystkim miejsce do życia. Dlatego mieszkańcy Nowego Grabiszyna otrzymają w pełni funkcjonalne i doskonale zorganizowane osiedle. Między etapami zaplanowaliśmy place miejskie, zieleń, stojaki rowerowe, miejsca rekreacji i odpoczynku. Spójne podejście do przestrzeni pozwoli stworzyć nową jakość w tej dzielnicy Wrocławia i nowoczesne miejsce do życia w mieście.

 

OSIEDLE DOBRZEZAPROJEKTOWANE

Mieszkańcy Nowego Grabiszyna otrzymają w pełni zorganizowane osiedle. Zespół architektów zaprojektował dobrze przemyślaną przestrzeń. Pomiędzy budynkami znajdą się place dla mieszkańców, zieleń, stojaki rowerowe oraz miejsca rekreacji i odpoczynku – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Teren wewnątrz osiedla będzie wolny od ruchu samochodowego. Dzięki temu będzie spokojnie, cicho i bezpiecznie.

 

ELEGANCKO, PONADCZASOWOI ZIELONO

Architekci postawili na ponadczasowe rozwiązania i wybrali kolorystykę spójną z poprzednimi etapami. Dzięki temu osiedle będzie jednorodne pod względem estetycznym i wizualnym. Odcienie bieli i beżu, a także wysokiej jakości materiały wykończeniowe nadadzą budynkom eleganckiego i klasycznego charakteru.

 

MODNE WYKOŃCZENIEI FUNKCJONALNE ROZWIĄZANIA

Mieszkańcy Nowego Grabiszyna otrzymają w pełni zorganizowane osiedle. Zespół architektów zaprojektował dobrze przemyślaną przestrzeń. Pomiędzy budynkami znajdą się place dla mieszkańców, zieleń, stojaki rowerowe oraz miejsca rekreacji i odpoczynku – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Teren wewnątrz osiedla będzie wolny od ruchu samochodowego. Dzięki temu będzie spokojnie, cicho i bezpiecznie.

 

DLA RODZIN, NA STARTI INWESTYCYJNIE

W III etapie powstanie 187 mieszkań. Do wyboru są lokale od 2- do 4-pokojowych. Na uwagę zasługują „czwórki”, które były projektowane z myślą o rodzinach. Architekci pamiętali o widnej kuchni, dodatkowej toalecie, miejscu na szafy czy o garderobie.

 

Z HISTORIĄbW TLE

Miejsce, w którym powstaje osiedle, ma bogatą, przemysłową przeszłość. Przed 1939 rokiem na tym terenie działała odlewnia żeliwa i fabryka maszyn rolniczych. Po wojnie przyszedł czas na zakłady produkujące różnego rodzaju urządzenia, a następnie – maszyny budowlane. Fadroma z jej sześcioma kominami przez lata dominowała w krajobrazie Grabiszyna. Dziś, gdy kominów już nie ma, a okolica przemienia się w dzielnicę mieszkaniową, warto w przestrzeni wizualnej zachować pewne symboliczne nawiązania do historii miejsca. Sześć promieni w logo symbolizuje właśnie sześć kominów Fadromy.

INSPIRACJE

Inspiracją do powstania logotypu był projekt artystyczny Henryka Stażewskiego „9 promieni światła na niebie”. 9 maja 1970 roku kompozycja składająca się z kolorowych snopów światła zabłysła nad Wrocławiem. Kolory instalacji – i logotypu Nowego Grabiszyna – nie są przypadkowe. Są to barwy powstałe przy rozszczepieniu światła białego przez pryzmat.

Najważniejsze informacje

  • Cena za m2od 8.750 zł
  • WojewództwoDolnośląskie
  • Metrażod 27 do 120 m2
  • PowiatWrocław
  • Termin oddaniaIII kw. 2022
  • MiejscowośćWrocław
  • Liczba mieszkań550
  • DzielnicaFabryczna
  • Rodzaj ofertyMieszkanie
  • UlicaGrabiszyńska 165

Szczegóły inwestycji

Liczba budynków: 4
Liczba kondygnacji: 9
Liczba apartamentów: 550
Wysokość pomieszczeń: 2,6-2,8
Standard wykończenia: standard deweloperski
Miejsca postojowe: miejsca postojowe podziemne, miejsca postojowe naziemne
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję