Nowy Grabiszyn

Deweloper: Spravia
od 8.750 zł/m2

Opis inwestycji

Grabiszyńska to jedna z dłuższych i ważniejszych ulic Wrocławia.

Jej atutem jest bliskość Rynku i świetne skomunikowanie z każdą częścią miasta. Ludzie chcą tu mieszkać, bo wszystko jest na wyciągnięcie ręki: szkoły, uczelnie, sklepy, obiekty kulturalne i sportowe, miejsca pracy i rozrywki. Zaletą jest także bliskość terenów zielonych – parku Grabiszyńskiego oraz Lasku Oporowskiego.

Dogodną lokalizację Nowego Grabiszyna docenią zarówno studenci, jak i rodziny, które chcą korzystać z oferty miasta i nie tracić czasu na dojazdy. Tu żyje się po prostu wygodnie.

 

WSZYSTKO W ZASIĘGU RĘKI 2 KM OD CENTRUM

W najbliższym sąsiedztwie znajdują się sklepy, apteki, żłobki, przedszkola, szkoły oraz dwa centra handlowe – Tarasy Grabiszyńskie i Centrum Handlowe Borek. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli załatwić większość spraw w odległości kilku minut spacerem, a pociechy odprowadzać do szkoły.

Na całej długości ul. Grabiszyńskiej, w wydzielonym torowisku, biegnie linia tramwajowa. Dzięki temu korki nie będą problemem. Przystanek tramwajowy znajduje się przy samym osiedlu. Lokalizację docenią również miłośnicy dwóch kółek – nowa ścieżka rowerowa biegnie prawie do samego Rynku, a na osiedlu nie zabraknie stojaków rowerowych.

 

Własne „M” to nie tylko cztery ściany mieszkania, ale przede wszystkim miejsce do życia. Dlatego mieszkańcy Nowego Grabiszyna otrzymają w pełni funkcjonalne i doskonale zorganizowane osiedle. Między etapami zaplanowaliśmy place miejskie, zieleń, stojaki rowerowe, miejsca rekreacji i odpoczynku. Spójne podejście do przestrzeni pozwoli stworzyć nową jakość w tej dzielnicy Wrocławia i nowoczesne miejsce do życia w mieście.

 

OSIEDLE DOBRZEZAPROJEKTOWANE

Mieszkańcy Nowego Grabiszyna otrzymają w pełni zorganizowane osiedle. Zespół architektów zaprojektował dobrze przemyślaną przestrzeń. Pomiędzy budynkami znajdą się place dla mieszkańców, zieleń, stojaki rowerowe oraz miejsca rekreacji i odpoczynku – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Teren wewnątrz osiedla będzie wolny od ruchu samochodowego. Dzięki temu będzie spokojnie, cicho i bezpiecznie.

 

ELEGANCKO, PONADCZASOWOI ZIELONO

Architekci postawili na ponadczasowe rozwiązania i wybrali kolorystykę spójną z poprzednimi etapami. Dzięki temu osiedle będzie jednorodne pod względem estetycznym i wizualnym. Odcienie bieli i beżu, a także wysokiej jakości materiały wykończeniowe nadadzą budynkom eleganckiego i klasycznego charakteru.

 

MODNE WYKOŃCZENIEI FUNKCJONALNE ROZWIĄZANIA

Mieszkańcy Nowego Grabiszyna otrzymają w pełni zorganizowane osiedle. Zespół architektów zaprojektował dobrze przemyślaną przestrzeń. Pomiędzy budynkami znajdą się place dla mieszkańców, zieleń, stojaki rowerowe oraz miejsca rekreacji i odpoczynku – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Teren wewnątrz osiedla będzie wolny od ruchu samochodowego. Dzięki temu będzie spokojnie, cicho i bezpiecznie.

 

DLA RODZIN, NA STARTI INWESTYCYJNIE

W III etapie powstanie 187 mieszkań. Do wyboru są lokale od 2- do 4-pokojowych. Na uwagę zasługują „czwórki”, które były projektowane z myślą o rodzinach. Architekci pamiętali o widnej kuchni, dodatkowej toalecie, miejscu na szafy czy o garderobie.

 

Z HISTORIĄbW TLE

Miejsce, w którym powstaje osiedle, ma bogatą, przemysłową przeszłość. Przed 1939 rokiem na tym terenie działała odlewnia żeliwa i fabryka maszyn rolniczych. Po wojnie przyszedł czas na zakłady produkujące różnego rodzaju urządzenia, a następnie – maszyny budowlane. Fadroma z jej sześcioma kominami przez lata dominowała w krajobrazie Grabiszyna. Dziś, gdy kominów już nie ma, a okolica przemienia się w dzielnicę mieszkaniową, warto w przestrzeni wizualnej zachować pewne symboliczne nawiązania do historii miejsca. Sześć promieni w logo symbolizuje właśnie sześć kominów Fadromy.

INSPIRACJE

Inspiracją do powstania logotypu był projekt artystyczny Henryka Stażewskiego „9 promieni światła na niebie”. 9 maja 1970 roku kompozycja składająca się z kolorowych snopów światła zabłysła nad Wrocławiem. Kolory instalacji – i logotypu Nowego Grabiszyna – nie są przypadkowe. Są to barwy powstałe przy rozszczepieniu światła białego przez pryzmat.

Najważniejsze informacje

  • Cena za m2od 8.750 zł
  • WojewództwoDolnośląskie
  • Metrażod 27 do 120 m2
  • PowiatWrocław
  • Termin oddaniaIII kw. 2022
  • MiejscowośćWrocław
  • Liczba mieszkań550
  • DzielnicaFabryczna
  • Rodzaj ofertyMieszkanie
  • UlicaGrabiszyńska 165

Szczegóły inwestycji

Liczba budynków: 4
Liczba kondygnacji: 9
Liczba apartamentów: 550
Wysokość pomieszczeń: 2,6-2,8
Standard wykończenia: standard deweloperski
Miejsca postojowe: miejsca postojowe podziemne, miejsca postojowe naziemne

Inwestycje w pobliżu

Reja 55 Wrocław, Dolnośląskie

32 - 121 m2

Powierzchnia

58

Mieszkania

Mist House Wrocław, Dolnośląskie

33 - 102 m2

Powierzchnia

46

Mieszkania

Między Parkami Wrocław, Dolnośląskie

27 - 125 m2

Powierzchnia

280

Mieszkania

Osiedle Malownicze Domy Wrocław, Dolnośląskie

161 m2

Powierzchnia

8

Mieszkania

Wybrzeże Reymonta Wrocław, Dolnośląskie

28 m2

Powierzchnia

280

Mieszkania

Zaciszny Ołtaszyn Wrocław, Dolnośląskie

145 m2

Powierzchnia

14

Mieszkania

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję