Nieruchomości Małopolskie Kraków Kraków Osiedle Leszka Czarnego

Osiedle Leszka Czarnego

Deweloper: Aquamet Sp. z o.o.
To ogłoszenie jest zarchiwizowane.

Opis inwestycji

Działka znajduje się na skraju osiedla domów jednorodzinnych, sąsiadując bezpośrednio z zalesioną nieruchomością, będącą własnością Gminy Miejskiej Kraków. Skąpana jest w zieleni drzew i krzewów, które jesienią przyjmują wszystkie kolory od brązu do czerwieni. W pobliżu przebiegać będzie trasa S7 z dwoma węzłami komunikacyjnymi: Grębałów i Mistrzejowice (wyjazd na Warszawę), pozwalającymi na szybki dojazd do centrum Krakowa lub wyjazd we wszystkich kierunkach (na pn-wsch-pd S7, na zachód północna obwodnica Krakowa, a dalej A4). Przy ul. Władysława Jagiełły znajduje się przystanek autobusowy MPK z liniami: 122, 182, 422, 511. Nieco dalej, wzdłuż ul. Kocmyrzowskiej, przebiega linia tramwajowa z numerami: 1, 4, 5. W sąsiedztwie działki od strony południowej biegnie linia kolejowa.

W pobliżu znajdują się liczne sklepy, punkty usługowe i gastronomiczne, siłownie, kluby jeździeckie, szkoła, przedszkole, dom kultury, kościół… W zasięgu spaceru lub wycieczki rowerowej liczne tereny zielone, zabytkowe forty poaustriackie, dworek Jana Matejki, rzeka Dłubnia, zalewy Zesławice i Nowohucki…

Na obecnym etapie, nasza oferta składa się z 4 mieszkań, zlokalizowanych w dwóch budynkach jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej, wznoszonych na działce o powierzchni około 7,7 ara. Realizując tak kameralną inwestycję, od początku przykładaliśmy szczególną wagę do zaprojektowania i wybudowania komfortowych i funkcjonalnych mieszkań. Każde mieszkanie posiada niezależne wejście z zewnątrz. Duże okna od strony południowej zapewniają potężne doświetlenie salonów lub pokoi dziecinnych. W największym mieszkaniu oprócz łazienki przewidzieliśmy osobną toaletę. Układ ścian pozwala na wygodne zamontowanie szaf wnękowych.

Mieszkania budujemy w technologii tradycyjnej, stosując żelbet tylko w minimalnym zakresie, koniecznym ze względów konstrukcyjnych. Mieszkania posiadają wysokie parametry w zakresie energooszczędności. Zastosowaliśmy ocieplenie ścian zewnętrznych o grubości 20 cm, co w połączeniu ze ścianą z pustaka ceramicznego daje bardzo niski współczynnik przenikania ciepła U=0,135 W/m2K, spełniający normy Warunków Technicznych 2021. Również okna i drzwi zewnętrzne posiadają współczynnik U mieszczący się w WT2021, chociaż projekt budynków i wniosek o pozwolenie na budowę pochodzą z 2019 roku, kiedy obowiązywały łagodniejsze WT2017. Dwukomorowe, trzyszybowe okna zapewnią nie tylko komfort cieplny i oszczędności energetyczne, ale także ochronę akustyczną. Budynki będą pokryte dachem zielonym, dzięki czemu mieszkania na piętrze nie będą tak bardzo narażone na przegrzewanie podczas upałów letnich.

Ogrzewanie oraz produkcja ciepłej wody użytkowej realizowane będą w każdym mieszkaniu indywidualnie z gazowego pieca dwufunkcyjnego o wysokiej sprawności (kocioł kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania). Zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe, które sami posiadamy w naszych biurach i mieszkaniach. Uważamy, że jest to rozwiązanie najbardziej komfortowe a jednocześnie ekonomiczne w użytkowaniu. Dodatkowo w łazienkach przewidziane są grzejniki ręcznikowe.

Dla każdego mieszkania przewidzieliśmy wygodne i duże pomieszczenie gospodarcze w przyziemiu, które pomieści wózki, rowery, narty, sprzęty ogrodnicze… i wszystko to, co służy miłemu spędzaniu czasu lub chwilowo nie jest potrzebne w mieszkaniu.

Niezwykle istotnym w czasach COVID-19 atutem oferowanych mieszkań jest dostęp do własnej działki wokół obu budynków. Możliwość przebywania na zewnątrz bez względu na zakazy epidemiczne czy lockdowny powoduje, że nasze mieszkania są bezkonkurencyjne w porównaniu z mieszkaniami w blokach wielorodzinnych.

W przyszłości planujemy realizację drugiego etapu inwestycji w południowej części działki, w postaci kolejnych budynków jednorodzinnych. W związku z brakiem Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego na tym obszarze, trudno jednakże stwierdzić, jaki zakres będzie możliwy do zrealizowania.

Najważniejsze informacje

  • WojewództwoMałopolskie
  • Metrażod 57 do 79 m2
  • PowiatKraków
  • Termin oddaniaInformacje u dewelopera
  • MiejscowośćKraków
  • Liczba mieszkań4
  • Rodzaj ofertyDom
  • UlicaLeszka Czarnego
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję