Opis inwestycji

Odpowiednika powstającego w Kołobrzegu kompleksu Polanki Aqua nie znajdziemy na całym polskim wybrzeżu. Zaprojektowany głównie z myślą o rodzinach z dziećmi nie tylko im oferuje komfortowe warunki do zamieszkania i wypoczynku o każdej porze roku. Wszystkie zaplanowane atrakcje mają związek z wodą i naturą, prowokując do aktywnego spędzania czasu. Pierwszy etap budowy zakończy się jesienią tego roku, a całość powstanie przed upływem trzech lat.

 

To już trzecia inwestycja firmy Abades ulokowana w rejonie ulicy Wylotowej w Kołobrzegu. Wcześniej (w latach 2010-2016) powstały Polanki, czyli ponad 300 apartamentów i mieszkań w siedmiu sąsiadujących ze sobą obiektach, zielone skwery, plac zabaw dla dzieci, zewnętrzny basen kąpielowy. Pomyślane i zrealizowane jako spójna całość, ogrodzona i dozorowana.

Sukces skłonił dewelopera, by pójść za ciosem. Dzięki temu w latach 2016-2017 powstały Polanki Park – jeden duży budynek składający się z pięciu segmentów z ponad 200 apartamentami i mieszkaniami oraz bogatym zapleczem rekreacyjnym.

Polanki i Polanki Park wiele łączy. Utrzymane w podobnym stylu architektonicznym i klimacie estetycznym niemal zlewają się w jedno. Zresztą wielu kołobrzeżan już nie mówi, że jedzie na ulicę Klonową tylko właśnie „na Polanki”. Szybko wrosły one w zbiorową świadomość.

 

Woda pod dachem

Polanki Aqua powstają około 400 metrów dalej, z wykorzystaniem doświadczeń czerpanych z poprzednich realizacji oraz z uwzględnieniem inspiracji płynących ze strony nabywców i gości wynajmujących apartamenty.

Tomasz Strojny, współwłaściciel deweloperskiej firmy Abades, komentuje: – Polanki stały się marką i rozpoznawalnym miejscem. Również obecny projekt doskonale wpisuje się w nasze założenie tworzenia charakterystycznych miejsc. Łacińskie słowo „aqua” w nazwie wyraźnie wskazuje na główny wyróżnik, którym jest rekreacja z wykorzystaniem wody i nawiązanie do nadmorskiego położenia.

Pod dachem, w części czynnej przez cały rok, powstanie basen sportowy o długości 25 m. To z myślą o osobach aktywnych, które niejednokrotnie pokonują kilkadziesiąt długości basenu przed pójściem na śniadanie.

Nieco dalej znajdzie się strefa relaksu, otoczona zielenią, z dyskretnie sączącą się w tle muzyką. Tutaj będzie się można popluskać w wodzie, skorzystać z jacuzzi, masaży wodnych albo saun. Powstaną sauny parowe i suche – z wodospadem lodowym i możliwością nacierania się sypkim lodem, bo jak wiadomo, dla uzyskania efektu hartującego po nagrzaniu ciała w saunie należy je solidnie schłodzić. Zgodnie z zasadami saunowania, po każdym takim cyklu tę samą ilość czasu trzeba poświęcić na uspokojenie tętna. Tak więc tutaj po kąpieli saunowej można będzie poleżeć na podgrzewanej ławeczce przy relaksującej muzyce, wśród roślin i wypocząć.

W najbardziej nasłonecznionym miejscu, w lekkim w obniżeniu, przeznaczoną dla siebie strefę odnajdą dzieci. Można ją nazwać wodnym placem zabaw. Maluchy zachowują się żywiołowo, są rozkrzyczane i głośne. Wyznaczenie dla nich odrębnego obszaru, odsuniętego nieco od reszty aquaparku, pozwoli na to, by odgłosy dziecięcych zabaw nie zakłócały spokoju pozostałym osobom korzystającym z wodnych atrakcji.

 

Woda pod niebem

Wypełniony podgrzewaną wodą basen zewnętrzny charakteryzuje nieregularny kształt. Ulokowany w lekkim obniżeniu terenu, otoczony budynkami, stanowi miejsce zaciszne i nasłonecznione. Dotrzeć do niego można będzie wprost ze strefy saunowej lub z dowolnego punktu dziedzińca.

Basen podzielony będzie na dwie części – płytszą, przeznaczoną dla dzieci oraz strefę dla dorosłych. W pierwszej znajdą się służące dziecięcym zabawom atrakcje wodne, w tym mini wodospad. Druga, rekreacyjna, z zanurzonymi w wodzie ławeczkami, pozwoli oddać się relaksowi i działaniu słońca każdemu, kto zechce.

Tomasz Strojny komentuje: – Wiele elementów, które zaplanowaliśmy w ramach rozrywki wykorzystującej wodę, pomyślane zostało w bardzo oryginalny sposób i na pewno docenią to goście aquaparku. Basen zewnętrzny chcemy uruchamiać już w maju, by wydłużyć możliwość korzystania ze strefy zewnętrznej. Oczywiście pogoda może przeszkadzać, bo nie do końca jest przewidywalna, ale biorąc pod uwagę doświadczenie ostatnich lat, liczymy na to, że tak zwana wielka majówka oznaczać będzie inaugurację dostępności wszystkich wodnych atrakcji w Polanki Aqua.

 

Przez cały rok

Plany inwestycji – oprócz apartamentów, garaży i miejsc postojowych – uwzględniają m.in. salę fitness, dostępną dla wszystkich właścicieli i gości wynajmujących apartamenty. Przewidziano również lokal przeznaczony na usługi typu SPA – masaże i odnowę biologiczną, fizjoterapię, kosmetologię, czyli wszystko co służy dbałości o dobre samopoczucie, urodę i ciało.

Jeszcze nie wiadomo, co znajdzie się w karcie dań całorocznej restauracji, ale wiadomo, że będzie ona jasna i przestronna. Jej powierzchnię powiększy przemyślnie zaplanowany taras, pozwalający obsługiwać gości nawet przy chłodniejszej pogodzie. Taras otwarty w stronę ulicy to sygnał, że restauracja jest ogólnodostępna.

Rodzice małych dzieci znają ten kłopot: chciałoby się przy stole spędzić trochę czasu, rozkoszując potrawami albo towarzystwem przyjaciół, a tu pociechy wciąż koncentrują na sobie uwagę. Coraz więcej lokali gastronomicznych, aby odciążyć rodziców, urządza dla maluchów kąciki albo odrębne salki z zabawkami, które można by nazwać bawialniami. A jak nazwać miejsce z „zabawkami” dla dorosłych? Nie ma na nie prostego określenia. Może sala klubowa? W restauracji Polanki Aqua znajdzie się jedno i drugie. Rodzice obserwujący dokazujące w bawialni dzieci nie będą musieli podpierać ścian, lecz zająć się czymś przyjemnym: zagrać w bilard albo rzutki, wypić kawę, cały czas mając oko na rozbrykane maluchy.

Najważniejsze informacje

  • WojewództwoZachodniopomorskie
  • Metrażod 38 do 82 m2
  • Powiatkołobrzeski
  • Termin oddaniaIV kw. 2022
  • MiejscowośćKołobrzeg
  • Liczba mieszkań437
  • Rodzaj ofertyMieszkanie
  • UlicaWylotowa

Szczegóły inwestycji

Liczba budynków: 6
Liczba kondygnacji: 5
Liczba apartamentów: 437
Wysokość pomieszczeń: 2,6-2,8
Standard wykończenia: standard deweloperski
Miejsca postojowe: miejsca postojowe naziemne, miejsca postojowe podziemne
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję